میزان نوشت: معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، از ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص و صعب العلاج خبر داد.

 جمشید کرمانچی گفت: خوشبختانه اورژانس دندانپزشکی در نوروز امسال از پیشرفت صددرصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده است، به طوری که ۲۰ مرکز سال ۹۷ به ۴۰ مرکز شبانه روزی در سالجاری برای ارائه خدمات دندانپزشکی به مردم افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات اورژانس دندانپزشکی از موارد حاکمیتی است و ما موظف به ارائه خدمات اورژانسی دندانپزشکی در تمام طول ایام هستیم، افزود: جلساتی مشترک با سازمان اورژانس کشور نیز پیرامون قرار گیری این دسته از خدمات در برنامه‌های آتی اورژانس برگزار شده است.
معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها، با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اصلی معاونت درمان، بیماران خاص و صعب العلاج و تقویت بسته‌های خدماتی این بیماران است، تاکید کرد: با توجه به اهتمام معاونت درمان به این موضوع، دانشگاه‌های علوم پزشکی موظف هستند با درک شرایط بیماران خاص و صعب العلاج برنامه‌های جامعی برای ارائه خدمات به این بیماران در نظر گیرند. همچنین با نظارت دقیق‌تر بر کیفیت خدمات و تعرفه از اجحاف حقوق بیماران جلوگیری کنند.

کرمانچی گفت: ارائه خدمات دندانپزشکی برای بیماران خاص و صعب العلاج از اولویت‌های مهم ما است، بیماران باید بتوانند با دسترسی به این خدمات با اطمینان از کیفیت و تعرفه مناسب بهره‌مند شوند.

وی افزود: ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص و صعب العلاج تا چند سال گذشته در کشور وجود نداشت، اما امروز به همت همکاران در دانشگاه‌های علوم پزشکی امکان ارائه این خدمات فراهم شده است. تاکید ما همواره بر ارتقا این خدمات به خدمات تحت بیهوشی است تا بیماران نیازمند بتوانند از آن بهره‌مند شوند. همچنین از دانشگاه‌ها تقاضا شده تا با اطلاع‌رسانی درست از طریق شبکه‌ها و رسانه‌های استانی و محلی خود، مرجع ارائه این خدمات به مردم را معرفی نمایند. چرا که طیف وسیعی از بیماران خون‌ریزی دهنده، تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، سرطانی و دیگر بیماران این حوزه نیازمند این خدمات هستند.

معاون فنی مرکز مدیریت پیوند بیماری‌ها تصریح کرد: کارنامه سه ماهه از عملکرد دانشگاه‌های علوم پزشکی تدوین شده تا نقاط ضعف و قوت دانشگاه‌ها شناخته شود. این کارنامه‌ها ملاکی بر توزیع امکانات و تجهیزات خواهد بود.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1283623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =