هشدار نسبت به احتمال نوبت‌بندی آب در آذربایجان‌شرقی

مدیرعامل آبفای آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه موازنه تولید و مصرف آب در استان بهم خورده است، گفت: در صورتی رعایت نکردن میزان مصرف استاندارد، مجبور به توزیع نوبتی آب خواهیم شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی آبفای آذربایجان‌شرقی، علیرضا ایمانلو روز شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه مصرف روزانه آب مشترکین در کلانشهر تبریز به روزانه حدود ۴۶۰ هزار متر مکعب  ( ۴۶۰ میلیون لیتر) رسیده است که نسبت به سال قبل در همین مدت ۶ درصد افزایش نشان می دهد، اظهار کرد: با وجود برداشت آب از تمامی ظرفیت های موجود برای تامین آب شرب شهروندان این کلانشهر، میزان مصرف آب شرب بیشتر از ظرفیت تولیدی است.

وی افزایش مصرف آب را با توجه به محدودیت آب شرب در کلانشهر تبریز نگران کننده خواند و از شهروندان خواست در مصرف بهینه آب دقت بیشتری داشته باشند تا دچار افت فشار و قطعی آب نشوند.
ایمانلو گفت: سرانه مصرف آب در کلانشهر تبریز در زمان حاضر بیش از ۲۲۰ لیتر در شبانه روز است در حالیکه میانگین استاندارد ۱۵۰ لیتر در شبانه روز است.
وی اظهار امیدواری کرد: شهروندان با راهکارهای مدیریت مصرف آب و دقت در نحوه مصرف آب از اتلاف بیشتر مایه حیات جلوگیری کنند.
ایمانلو از شهروندان خواست با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف آب این شرکت را در ارائه خدمات مطلوب یاری کنند.

46

کد خبر 1283825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =