نفیسی: صداوسیما از ابتدا پاسخگویی را وظیفه خود نمی‌دانست

بیژن نفیسی معتقد است که صداوسیما از ابتدا الزام به پاسخگویی نداشته و برای خود چنین وظیفه‌ای را احساس نکرده است در حالیکه در مورد تشکیلات صداوسیما باید ضوابطی باشد که این سازمان به هر کسی پاسخ دهد و برای این امر الزام داشته باشد اما هیچوقت چنین الزامی را ندیده‌ایم که به نواقص قانونی ما باز می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، صداوسیما فارغ از شفافیت و تن ندادن به آن، نسبت به مخاطبان خود هیچگاه پاسخگو نیست و هیچ توضیحی درباره اتفاقات و خطاهایی که داشته است ارائه نمی‌کند.

بیژن نفیسی فعال باسابقه حوزه مطبوعات و رسانه در باره این مسئله به خبرآنلاین گفت: «صداوسیما یکی از سازمان‌هایی بوده است که از ابتدا الزام به پاسخگویی نداشته و برای خود چنین وظیفه‌ای را احساس نکرده است، در حالیکه به عنوان مثال در قانون مطبوعات الزام داریم که اگر کسی در مورد موضوعی اعتراض داشت طبق قانون می‌تواند پاسخ دهد و این حق برایش در نظر گرفته شده است. در مورد تشکیلات صداوسیما باید ضوابطی باشد که این سازمان به هر کسی پاسخ دهد و برای این امر الزام داشته باشد اما هیچوقت چنین الزامی را ندیده‌ایم که به نواقص قانونی ما باز می‌گردد.»

او ادامه داد: «الان در عصر شبکه‌های اجتماعی هر چقدر هم تعلل کنیم، دیگران فرصت خواهند داشت که مسایل را مطرح کنند و ممکن است سوبرداشت هم شود و عواقب بدتری را به همراه داشته باشد. اما اگر صداوسیما به عنوان یک سازمان رسمی به مخاطب پاسخگو باشد از یک کانال مشخصی اطلاعات درست و صحیح در سطح جامعه پخش می‌شود.»

مشروح سخنان بیژن نفیسی را درباره پاسخگو نبودن صداوسیما در زمینه مسایلی چون بودجه، عملکرد و سازوکار و برنامه‌هایش بخوانید.

در این باره بیشتر بخوانید:

بعد از گیت خیابان جام‌جم، کشوری دیگر است و قانون ایران اعتبار ندارد؟

قاضی‌زاده: به‌دلیل انفعال شورای نظارت، صداوسیما خودسرانه عمل می‌کند

۲۵۸۲۴۳

کد خبر 1283939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
    0 0
    نه اینکه دولت بابت عملکرد بدش در تمام حوزه‌ها بخصوص اقتصاد، خیلی پاسخگو هست.