۰ نفر
۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۸
۵ سازه عجیب برای گذراندن تعطیلات

خانه هایی که افراد برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند بسیار متنوع است و این خانه ها ممکن است چوبی، سیمانی و یا حتی سنگی باشند ولی در بعضی مواقع مهندسان طراح ساختمان هایی را طراحی می کنند که به طرز عجیبی شگفت انگیز می شود و در این گزارش می خواهیم پنج تا از شگفت انگیز ترین این خانه ها را بررسی کنیم.

به گزارش خبرآنلاین، در دنیای امروز که همه عرصه ها تا حد زیادی رشد کرده اند خلاقیت حرف اول را می زند و در ادامه نیز پنج خانه ای را بررسی می کنیم که به خاطر خلاقیت مهندسان طراح آنها و سازندگانشان معروف شدند.

ساختمان اتمی

ساختمان اتمی برای این در بروکسل ساخته شد تا عجیب باشد و نامش یادآور بروکسل شود.

شکل عجیب و غریب این ساختمان از روی اتم های آهن که ۱۶۵ میلیارد بار بزرگتر شده است ساخته شده و توریست ها وقتی به این خانه می آیند از بین صدها لامپ و لوله رد می شوند و در هریک از این اتم ها نما ۳۶۰ درجه ای از کل بروکسل را  تجربه خواهند کرد. اگر می خواهید ساعت ها کل بروکسل زیر پایتان باشد می توانید وعده های غذا را در رستورانی که در بالاترین اتم این ساختمان قرار دارد میل کنید.

هتل ریوگیونگ

عجیب ترین ساختمان کره شمالی که نماد پایتخت این کشور "پیونگ یانگ" است به شکل یک هرم عظیم در این شهر قرار گرفته است.

همه جزئیات این ساختمان به رنگ طوسی است به جز شیشه های عظیمی که سراسر آن را پوشانده اند. این ساختمان با نام هتل ساخته شده است ولی مردم این کشور عقیده دارند که هیچ چیزی درون این ساختمان نیست و این ساختمان هیچ بازدید کننده و مسافری ندارد و ۳۲ سال از زمان ساخت این ساختمان می گذرد و تاکنون به جز چند عکس از اطراف این هتل عکس دیگری در دست نیست.

زیستگاه ۶۷

خانه هایی که در این مجموعه ساخته شده اند به شکل خانه های چوبی هستند که همه ما در کودکی می ساختیم.

مستطیل های بزرگ که اندازه هایشان با یکدیگر متفاوت است به گونه ای که انگار کاملا تصادفی بر روی یکدیگر قرار گرفته اند و بدون در نظر گرفتن فضای داخلی خانه این مجموعه را تشکیل می دهند.

این ساختمان از ۳۴۵ مستطیل ساخته شده است که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند و در حال حاضر محل سکونت خانواده ها است و در آن رفت و آمد می شود.

کازا دو پندو

در اکثر مواقع انسان ها خانه هایشان را با استفاده از سنگ هایی که بر روی هم چیده شده است می سازند و قبل از اینکه شروع به ساخت سازه ای بکنید زمین آن را پاکسازی خواهند کرد ولی در این مورد این اتفاق نیافتاده است.

برای درک بهتر این ساختمان ها باید اینگونه گفت که ظاهر آن به این شکل است که سنگی را ذوب کنید و در درون سنگ دیگر بریزید و آن را به شکل خانه استفاده کنید.

از زمان ساخت، این سازه ها طرفداران زیادی در رسانه های اجتماعی به دست آوردند و سالانه صدها گردشگر برای لذت بردن از آب و هوای این منطقه به این مکان سفر می کنند.

پروژه بهشت

انگلستان به خاطر سرزمین های سرسبز معروف است و سرزمین زیبایی به حساب می آید ولی برای قرار گرفتن در طبیعت و استفاده از آن سازه هایی به مانند پروژه بهشت را پیدا نخواهید کرد.

در داخل این سازه ها از انواع گونه های گیاهی استفاده شده است و حتی آن گونه گیاهانی که از طریق دستکاری های ژنتیکی به وجود آمده اند.

برای ساخت این پروژه از گونه های گیاهی که در آفریقا، مدیترانه و آمریکای جنوبی وجود دارند نیز استفاده شده است و این امکان را به گردشگران می دهد که در مدت کوتاهی بتوانند به نقاط مختلف جهان سفر کنند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1284164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =