کلاهبرداری در قالب برنامه‌های جعلی پرداخت عوارض آزادراه

رئیس پلیس فتای استان در خصوص شیوه جدید کلاهبرداری از مالکان خودرو در برنامه های جعلی پرداخت عوارض الکترونیکی آزاد راه هشدار داد.

به گزارش خبرآنلاین استان اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس استان اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار داشت: از زمان الکترونیکی شدن پرداخت عوارض در برخی از آزاد راه های کشور از ابتدای سال جاری تا کنون و عملی شدن این سامانه ها پیام هایی مبنی برالزام پرداخت عوارضی برروی گوشی تلفن همراه مالکان خودرو ارسال می شود.

وی عنوان داشت: برخی از مالکان خودرو به جهت بیم از اعمال جریمه عدم پرداخت عوارض خودرو با جستجو در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بدون توجه و اطمینان به اعتبار سایت ها و برنامه های کاربردی اقدام به ثبت اطلاعات کارت بانکی در درگاه های تقلبی و یا نصب برخی از برنامه های کاربردی جعلی می کنند که همین امر باعث از دست رفتن اطلاعات کارت های بانکی مالکان خودرو و در نتیجه برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان می شود.

سرهنگ مرتضوی ضمن هشدار در خصوص وجود درگاه های پرداخت تقلبی و برنامه های کاربردی جعلی به شهروندان توصیه کرد : مالکان خودرو پرداخت الکترونیکی عوارض خودرو خود را از طریق سایت ها و برنامه های کاربردی معتبر انجام دهند و از دانلود کردن برنامه‌هایی که در کانال‌ها و شبکه های اجتماعی مختلف ارائه شده و یا لینک‌هایی که فاقد اعتبار لازم می‌باشند خودداری کنند، همچنین برنامه‌های جعلی با دریافت برخی از مجوزها، امکان دسترسی به تمامی اطلاعات ذخیره شده در گوشی تلفن همراه را خواهند داشت و می‌توانند از قربانیان سوءاستفاده کنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان بیان داشت: درصورت مشاهده هرگونه تخلف درفضای‌مجازی، نظیرکلاهبرداری‌های اینترنتی، برنامه های جعلی و سایت‌هایی با محتوای مجرمانه آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

۴۶

کد خبر 1284640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =