خریداران خودرو در دام کلاهبرداران لیزینگی

میزان نوشت: معاون مبارزه با جرائم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت دو مرد فریبکار خبر داد که با راه‌اندازی یک شرکت لیزینگ اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از متقاضیان خرید خودرو کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور توضیح داد: این پرونده ۲۲ تیرماه امسال با طرح ۱۰۰ شکایت علیه شرکت لیزینگی که در جریان فروش خودرو فعالیت می‌کرد از مرجع قضایی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد. بررسی‌های کاراگاهان نشان داد که بیشتر شاکیان پرونده از شهرهای جنوبی کشور هستند. آن‌ها در جریان شکایت خود گفته بودند از طریق سایت «باما» با شرکت «رها صنعت رخشان» آشنا شده‌اند. یکی از شاکیان توضیح داد: من اهل شهری در جنوب کشور هستم و از طریق سایت باما با این شرکت آشنا شدم. بعد از آن، با شرکت تماس گرفتم و پس از بررسی شرایط فروش خودرو راهی تهران شدم. در شرکت با مردی ۳۵ ساله به نام رامتین که خودش را مسوول شرکت معرفی کرد حرف زدم. بعد از توافق بر سر قیمت خودرویی که انتخاب کرده بودم, ۵۰ میلیون تومان به حساب شرکت واریز کردم و قرار شد ۱۵ روز بعد خودرو را تحویل بگیرم و بقیه پول را به صورت اقساط پرداخت کنم. بعد از گذشت موعد مقرر وقتی با شرکت تماس گرفتم کسی پاسخ نداد، برای همین راهی دفتر شرکت شدم. آن جا بود که متوجه شدم کارکنان شرکت کلاهبردار هستند و متواری شده اند.

معاون مبارزه با جرائم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: در بررسی‌های بعدی کارآگاهان اداره چهاردهم مشخص شد که رامتین و همدستس که مردی به نام سیاوش است طراح کلاهبرداری هستند که به این شیوه از هر کدام از شاکیان بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان و در مجموع بیش از یک میلیارد تومان کلاهبرداری کرده‌اند. در شاخه دیگری از تحقیقات کاراگاهان پلیس موفق شدند مخفیگاه دو متهم را در محدوده بازار مبل ایران در یافت اباد شناسایی و ۲۶ تیرماه هر دو را بازداشت کنند.

سرهنگ تقی‌پور گفت: دو متهم در اولین بازجویی‌ها به کلاهبرداری به این شیوه اعتراف کردند و گفتند با همدستی چند نفر از دوستانشان اقدام به کلاهبرداری کرده‌اند. آن‌ها گفتند که پول‌های سرقتی را صرف خوشگذرانی خرید موتورسیکلت و خودروی گران قیمت کرده‌اند.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جرائم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: تحقیقات از دو متهم برای کشف جرایم بیشتر آن‌ها و بازداشت همدستان ان‌ها در اداره چهاردهم پلیس اگاهی تهران جریان دارد.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1284651

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =