۹۰ هزار متر از فضاهای شهری مناسب‌سازی شد

مدیرکل بهزیستی استان لرستان از مناسب‌سازی ۹۰ هزار مترمربع از پیاده‌روهای فضاهای شهری استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، فاطمه زهرا توکلی  درخصوص بحث مناسب‌سازی اظهار کرد: امیدوارم تلاش ما و پیگیری خبرنگاران سبب شود که شاهد شهری بدون مانع باشیم.

وی ادامه داد: در کشورهای توسعه‌یافته دسترسی فیزیکی منسوخ شده و دسترسی به اطلاعات مطرح بوده و بهزیستی دبیر شورای مناسب‌سازی استان است.

مدیرکل بهزیستی لرستان با بیان اینکه پیگیری‌های انجام شده در بحث مناسب‌سازی سبب شد که در این راستا جزو استان‌های برتر و اول و دوم در سطح کشور باشیم، افزود: همین پیگیری‌ها باعث شد ۹۰ هزار مترمربع مناسب‌سازی پیاده‌روها را در فضاهای شهری داشته باشیم

مناسب سازی فضای اداری ۶ دستگاه اداری استان

وی با بیان اینکه نه می‌توانیم بگوییم همه کارها را انجام دادیم و نه می‌توانیم بگوییم هیچ کاری انجام نشده است، گفت: سال گذشته حداقل ساختمان ستادی ۶ تا از دستگاه‌های استان، بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد مناسب‌سازی شدند.

توکلی اضافه کرد: مناسب‌سازی چک‌ لیستی دارد که خیلی از آیتم‌ها را درنظر می‌گیرد و تیمی ارزیابی می شود، در شهرهای ازنا و الیگودرز کارهای خوبی در بحث موانع پیاده‌روها انجام شده است.

وی گفت: سال قبل به کمک دادستان حکم تخریب برای برخی از اماکن عمومی که تعرض کردند صادر شد.

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان کرد: همیشه در بحث مناسب‌سازی مطرح کردیم که معلولیت یک تهدید بالقوه است، تصادف، سقوط از ارتفاع و حوادث کار همیشه وجود دارد وسالمندان، کودکان و بانوان در مقاطعی کم‌توان می‌شوند، امر مناسب‌سازی باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و نظارت مستقیم مهندسین ناظر این حساسیت را ایجاد می کند تا ضوابط مناسب‌سازی رعایت شود.

توکلی گفت: در بحث مناسب‌سازی اتفاقات خوبی افتاده اما تا رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله داریم. شهرداری‌ها همکاری خوبی در امر مناسب‌سازی داشته اند

اختصاص بخشی از اعتبارات ادارات به مناسب سازی

وی ادامه داد: ساخت برخی از ساختمان‌ها مربوط به قبل از پیگیری‌های ما درخصوص مناسب‌سازی است و عملاً امکان بازسازی آنها وجود ندارد اما در ساختهای جدید باید ضوابط مناسب‌سازی رعایت شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان کرد: براساس موافقت سازمان برنامه و بودجه بخشی از اعتبارات دستگاه‌ها به امر مناسب‌سازی اختصاص خواهد یافت.

۴۶

کد خبر 1285210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =