آمار بیماران صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد در اردبیل

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: ۸۰۰ بیمار خاص، سرطانی، دیالیزی و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند ه رسیدگی به مشکلات آن‌ها همت و مشارکت همگانی را می‌طلبد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حسین دشتی اظهار کرد: ۸۰۰ بیمار خاص، دیالیزی، سرطانی و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند و تلاش می کنیم این بیماران علاوه بر تحمل درد و رنج بیماری متحمل سایر هزینه‌های زندگی نشوند.

وی افزود: هزینه درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج بسیار سنگین بوده و نیازمند حمایت خیران و نیکوکاران است و رسیدگی به مشکلات آن‌ها همت و مشارکت همگانی را می‌طلبد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل تصریح کرد: کمیته امداد با پرداخت فرانشیز برخی داروها، پاراکلینیک و بستری بخشی از هزینه‌های بیماران صعب‌العلاج را کاهش می دهد.

خدمات برای بیماران صعب‌العلاج به صورت رایگان انجام می‌شود

وی تشریح کرد: در حال حاضر ۵۳۴ بیمار صعب‌العلاج، ۱۵۰ بیمار سرطانی، ۸۲ بیمار خاص و ۳۴ بیمار زمین‌گیر تحت حمایت این نهاد قرار دارند که در کنار هزینه‌های درمانی و دارویی، نیاز مبرمی به داروهای تخصصی، لوازم و تجهیزات، خدمات شیمی درمانی، رادیوتراپی، تزریق دسفرال و آزمایش‌های متعدد دارند و لازم است نیکوکاران در این زمینه‌ها نیز مشارکت داشته باشند.

دشتی اظهار داشت: با همکاری سازمان علوم پزشکی، پزشکان نیکوکار، درمانگاه‌ها و داروخانه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد استان اردبیل شرایط مطلوبی برای بهره‌گیری این بیماران فراهم شده است و بیش‌تر خدمات مورد نیاز بیماران صعب‌العلاج و زمین‌گیر به صورت رایگان انجام می‌شود.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و آموزشی کمیته امداد بیان کرد: ارتقای آگاهی مددجویان از طریق برگزاری برنامه‌های آموزشی از جمله راهکارهای کمیته امداد استان اردبیل در ترویج فرهنگ پیشگیری بین خانواده‌های تحت حمایت است و در همین راستا همکاری با نهادهای علمی، آموزشی و درمانی استان اردبیل را در دستور کار قرار داده‌ایم.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل ادامه داد: خیران می‌توانند جهت رفع مشکلات درمانی و دارویی بیماران کمک‌های خود را در قالب «طرح شفا» در اختیار آن‌ها قرار دهند و مشارکت آنان روند رسیدگی به امور بیماران را تسریع داده و موجب بهبودی و سلامتی آن‌ها می‌شود.

وی گفت: نیکوکاران از طریق سامانه ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ نیز می‌توانند نحوه یاری‌رسانی به بیماران خاص و صعب‌العلاج را اعلام کنند و همچنین سیستم آنی‌پرداخت #۰۴۵*۸۸۷۷* هم در اختیار خیران اردبیلی قرار دارد تا با استفاده از تلفن همراه در کم‌ترین زمان کمک‌های خود را به دست بیماران نیازمند برسانند.

46

کد خبر 1285475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =