۰ نفر
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
خواب زمستانی در بازار آهن

باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد گفت: رکود حاکم و نبود خرید از سوی متقاضیان مصارف فولاد از دلایل مهم توقف بازار آهن و فولاد شده است.

حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد درباره علل توقف خرید و فروش فولاد گفت: رکود حاکم و نبود خرید از جانب متقاضیان مصارف فولاد از دلایل مهم توقف این بازار  است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد اظهار کرد: باتوجه به اینکه حجم تولیداتمان بیشتر از مصرف است، به عبارتی، مازاد تولید وجود دارد که البته این مازاد، نیاز به بازار مصرف دارد.

رستگار ادامه داد: زمانی بازار تنظیم می شود که هم مصرف کننده و هم صادرات حفظ شود. اگر بازار از این سیستم خارج شود باعث تعطیلی بسیاری از واحد های تولیدی و فراری دادن  سرمایه گذاران می شویم.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد یادآوری کرد: متاسفانه  بسیاری از افراد هستند که خود را متولی این حوزه می‌دانند اما خارج از چارچوب عمل کرده و باعث ایجاد توقف در بازار می‌شوند.

رستگار با بیان اینکه قیمت میلگرد ۴۱۰۰ تا ۴۲۰۰ تومان در بازار است، تصریح کرد: بازار فروشندگان نسبت به گذشته، ۱۳۰۰ تومان متضرر شده است.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد، با بیان اینکه ما نه در گرانی و نه در ارزانی آهن دخالتی نداریم، گفت: آهن فروشان بلاتکلیف‌تر از دیروز هستند و هیچ تدبیری برای آن‌ها اتخاذ نمی‌شود.

رستگار در پایان گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل تسهیل فضای کسب و کار،  طراحی و تنظیم مناسبات مالی و اقتصادی به صورت حرفه‌ای است و این موضوع نیازمند تدبیر و برنامه‌ریزی جدی در این امور است و ما چاره‌ای نداریم جز آنکه از قوانین اطلاعات کافی داشته باشیم و جهت جلوگیری از مشکلات آتی چاره اندیشی کنیم.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1285481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
    0 1
    این فروشندگان روزها که ساعتی به ثروتشان افزوده می شود را نمی بیند همیشه در معامله سود نیست