پادشاه بحرین درخواست ملاقات با نتانیاهو را رد کرد

ایرنا نوشت: تارنمای خبری «ایلاف» گزارش داد: پادشاه بحرین درخواست ملاقات با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را رد کرد.

این رسانه سعودی افزود: همه از روابط غیرعلنی کشورهای شورای همکاری با رژیم صهیونیستی به ویژه پس از کنفرانس منامه سخن می‌گویند اما  یک منبع بلندپایه به ایلاف گفت که حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین درخواست اسرائیل را برای ملاقات با بنیامین نتانیاهو در منامه رد کرد و گفت که هنوز زمان این دیدار فرا نرسیده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: نتانیاهو به بهانه اینکه مسئولان بحرینی را در جریان موضوع مهم امنیتی قرار دهد، فرستاده ویژه‌ای را همراه با سه نیروی امنیتی به بحرین اعزام کرد. این هیات در دیدار با پادشاه بحرین پیشنهاد ملاقات با نتانیاهو در ماه اوت آینده (مرداد) برای بررسی مسائل مهم و مشترک منطقه ای را داد اما پادشاه بحرین این پیشنهاد را رد کرد.

ایلاف افزود: به نظر می رسد که نتانیاهو می‌خواسته از این دیدار برای کارزار انتخابات پارلمانی استفاده کند که قرار است 17سپتامبر (26شهریور) برگزار شود.

 معاون نتانیاهو از واکنش به این خبر خودداری کرد و گفت: نخست وزیر درباره چنین اخباری اظهار نظر نمی‌کند.

منامه پایتخت بحرین اخیرا میزبان کنفرانس اقتصادی در ارتباط با معامله قرن بود که هیاتی اقتصادی و رسانه ای از اسرائیل در آن شرکت کرد و تل آویو در آن حضور رسمی نداشت.

اما وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در حاشیه کنفرانس گفت و گوی ادیان در واشنگتن با همتای بحرینی خود دیدار کرد.

310311

کد خبر 1285513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =