سفیر ایران در فرانسه به تحریم ظریف واکنش نشان داد

فارس نوشت: سفیر ایران در پاریس تحریم ظریف را نتیجه سیاست‌های زورمدارانه کشوری خواند که به غلط خود را مهد آزادی و دموکراسی می‌داند و گفت: آمریکای جدید دیگر مکان مناسبی برای ادامه استقرار سازمان ملل نیست.

 «بهرام قاسمی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاریس در پی قرار گرفتن نام محمدجواد ظریف در فهرست تحریم‌های آمریکا عنوان کرد: داستان از آنجا بیش از پیش فاجعه بار و وخیم تر می‌نماید که دیگر تنها سخن از تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی اقتصادی، دارویی و پزشکی نیست، بلکه سخن از تحریم زبان و تلاش برای مقابله با بیان آزاد و گفتاری دیپلماتیک توسط دیپلماتی شناخته شده چون دکتر ظریف در عرصه جهانی است.

وی افزود: این اقدام نتیجه سیاست‌های زورمدارانه، یکجانبه‌گرایی و مستبدانه کشوری است که از شوربختی ملل جهان، به غلط خود را مهد آزادی و دموکراسی دانسته و تلخ‌تر اینکه مقر سازمان ملل متحداست.

سفیر ایران در پاریس اضافه کرد: تلاش برای ترویج اپیدمی ناشنیدن مواضع و سخن ملت بزرگ، تاریخ ساز و فرهنگ پرور ایران از سوی حاکمان غیر دموکرات، مغرور، استبداد پرور و متجاوز به حقوق همه ملت‌ها و همچنین تحمیل قوانین فراسرزمینی حتی به ملت‌ها و کشورهای متحد خود، موجب خواهد شد تا رفته رفته پرده‌های ریا و کینه توزانه آمریکا کنار برود.

قاسمی خاطرنشان کرد: مردم آزاده و کشورهای مستقل در جای جای این جهان به هم پیوسته اینگونه رفتارهای کودکانه، زیاده خواهانه و توأم با عصبیت را بر نمی‌تابند. آمریکای جدید دیگر مکان مناسبی برای ادامه استقرار سازمان ملل متحد نیست.

23310311

کد خبر 1285699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =