رئیس جدید اینستکس به طور رسمی آغاز به کار کرد

فارس نوشت: وزارت خارجه آلمان اعلام کرد «برند اربل» سفیر سابق این کشور در ایران، از امروز کار خود را به عنوان رئیس جدید ساز و کار «اینستکس» آغاز کرده است.

«میگوئل برگر» مدیرکل اداره امور اقتصادی و توسعه پایدار وزارت خارجه آلمان، در توییتر نوشته است: «به برند اربل، رئیس جدید اینستکس، ابزاری که برای تسهیل تجارت میان اتحادیه اروپا و ایران ایجاد شده، خوشامد می‌گویم.»

به گفته برگر، اربل امروز رسما کار خود را آغاز کرده است. به گفته وی، این دیپلمات آلمانی، پیش از این با اعضای اتحادیه اروپا در مورد اینستکس رایزنی کرده است.

این هفته منابع غیررسمی اعلام کردند که اربل که زمانی سفیر آلمان در ایران بود، جایگزین «پر فیشر» شده است که در ۶ ماه گذشته ریاست اینستکس را بر عهده داشت.

سال گذشته بعد از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران، اتحادیه اروپا وعده داد که آثار اقتصادی ناشی از تحریم‌های واشنگتن را جبران کند. تاکنون تنها خروجی این وعده اتحادیه اروپا، ساز و کار اینستکس است که مشترکا توسط آلمان، فرانسه و انگلیس راه‌اندازی شده است. در حالی که قرار بود این ساز و کار ابزاری برای دور زدن تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران باشد، اتحادیه اروپا می‌گوید این ابزار فعلا صرفا اقلام دارویی و مواد غذایی را که به ادعای واشنگتن از تحریم معاف هستند، تحت پوشش قرار می‌دهد.

23310311

کد خبر 1285704

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =