وزارت خارجه روسیه: تحریم‌های جدید آمریکا نمایانگر ضعف واشنگتن است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه کشورش را ناکام و نمایانگر ضعف واشنگتن دانست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از اسپوتنیک، ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اظهار نظر در مورد تحریمهای جدید آمریکا علیه فدراسیون روسیه گفت: در سال های اخیر، مبتکران اعمال فشار تحریم‌ها علیه روسیه، بسیاری از موارد را امتحان کرده اند، اما موفق نشده‌اند.

واکنش ظریف به اعمال دومین دور تحریم‌های آمریکا علیه روسیه
Sputnik / Sergey Guneyev

در این اظهار نظر زاخاروا که در وب سایت رسمی وزارت امور خارجه روسیه منتشر شده است، آمده است: در سالهای اخیر، مبتکران اعمال فشار تحریم‌ها بر روی روسیه تلاش‌های زیادی کرده‌اند، اما هیچ اتفاقی نیفتاده است. سیاست مجبور کردن روسیه به تغییر سیاست خارجی و داخلی، ترک منافع خود به نفع ادعاهای آمریکا برای تسلط بر جهان، کاملاً ناکام مانده است. این واقعیت که تحریم‌های فعلی ۷۲امین تحریم از سال ۲۰۱۱ است نشان می‌دهد که همه تلاش‌های قبلی برای اعمال فشار و عذاب شکست خورده است. واشنگتن هر بار ضعف خود را در معرض نمایش می‌گذارد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: این در حالی است که تحریم‌های اعلام شده بیشتر اقدامات ضد روسی در سالهای گذشته را تکرار می‌کنند. مقامات آمریکایی مدت‌هاست که صدور وام توسط بانک‌های خود را محدود و از تعامل روسیه با موسسات بین المللی توسعه مالی و همچنین از فروش بسیاری از فناوری‌ها و کالاها ممانعت می‌کنند. هیچ چیز به خصوص جدیدی در این مورد وجود ندارد.

گفتنی است که دومین دور از تحریم های آمریکا علیه روسیه به بهانه پرونده سرگئی اسکریپال وضع شد. پیش از این دور نخست این تحریم‌ها با استناد به "قانون نابودی جنگ‌افزارها و تسلیحات بیولوژیکی و شیمیایی ۱۹۹۱" اعمال شده بود. واشنگتن مدعی است مسکو مفاد این قانون را نقض کرده است.

۶۴۲۳۱

کد خبر 1285966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =