رییس فدراسیون ژیمناستیک: تحریم مانع حضور تیم ایران در اتریش شد

رییس فدراسیون ژیمناستیک کشورمان که به ارومیه سفر کرده است تحریم و شرایط سیاسی را عامل صادر نشدن ویزای تیم فورآل کشورمان برای سفر به مسابقات جهانی اتریش عنوان و گفت: بدنبال طراحی لباس ویژه بانوان ژیمناست هستیم که هم مورد قبول فدراسیون جهانی و هم شرایط جامعه کشورمان باشد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، زهرا اینچه درگاهی رییس فدراسیون ژیمناستیک که برای شرکت در مجمع انتخاباتی این استان به ارومیه سفر کرده است به خبرنگاران گفت: در طی ۲ سال گذشته که فدراسیون را در اختیار گرفته‌ایم رشد خوبی داشته‌ایم بطوریکه کسب ۴ مدال از ۶ مدال آسیایی تاریخ این رشته در بعد انقلاب مربوط به این دوران بوده است و از آن جمله می‌توان به کسب ۲ مدال همزمان نقره و برنز در مسابقات بزرگسالان آسیا و همچنین کسب مدال برنز در مسابقات جام‌جهانی آلمان اشاره کنیم.

وی افزود: رشد رشته ژیمناستیک در آذربایجان‌غربی قابل قبول بوده و این استان اکنون جزو سرامدان رشته ژیمناستیک در کشور است و در این خصوص ورزشکاران این استان در قالب نماینده کشورمان به مسابقات جهانی فورآل جهان به اتریش اعزام شوند که بدلیل ملاحظات سیاسی و تحریم‌ها ویزای ورزشکاران ایران صادر نشد و تیم کشورمان به مسابقات اعزام نشد.

مجمع انتخاباتی هیات ژیمناستیک آذربایجان غربی

رییس فدراسیون ژیمناستیک خاطر نشان کرد: سال گذشته بودجه فدراسیون از طرف وزارت ورزش مبلغی بالغ بر ۲میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان بود که انتظاری که بابت تورم برای افزایش این بودجه بود، با این حال بخاطر شرایط اقتصادی جامعه، بودجه فدراسیون در سال ۹۸ کاهش ۳۰ درصدی داشته است.

وی اضافه کرد: فدراسیون ژیمناستیک نیز در راستای صرفه‌جویی، از سفرهای غیرضروری نفرهای دکوراتیو به همراه تیم‌های اعزامی جلوگیری کرده ضمن اینکه حتی در مسابقات جهانی آلمان نیز به همین دلیل به این کشور سفر نکردم.

درگاهی ادامه داد: عملکرد و رشد فدراسیون ژیمناستیک باعث شد ایران به جمع کشورهای متوریتی (دارای ۲ حق رای) اضافه شود و با رایزنی‌های انجام شده از قرارگیری در منطقه (Zone) غرب آسیا که بدلیل نداشتن فعالیت کشورهای عربی جزو مناطق غیرفعال به شمار می‌رفت به منطقه (Zone) مرکزی منتقل شود.

درگاهی در خاتمه گفت: برای حل مشکل حضور بانوان ژیمناست کشورمان، بدنبال طراحی لباسی هستیم که هم مورد قبول فدراسیون جهانی ژیمناستیک قرار گیرد و هم با معیارهای جامعه کشورمان همخوانی داشته باشد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1286087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =