«بنیامین» و «بیست و سه نفر» با یکدیگر رقابت می‌کنند

٧ فیلم سینمایی بلند حاضر در بخش «ملی» و ١٢ فیلم سینمایی و ١٠ فیلم پویانمایی بلند در بخش بین‌الملل جشنواره کودک معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اسامی فیلم‌های سینمایی و پویانمایی بلند راه یافته به سی و دومین جشنواره بین‌‍المللی فیلم‌های کودک و نوجوان اعلام شد و بر این اساس، هیات انتخاب بخش ملی متشکل از جواد حاتمی، حسین شیخ‌الاسلامی، نادره ترکمانی، سهیل موفق و حامد جعفری، ٧ فیلم سینمایی و پویانمایی بخش ملی را به شرح زیر برگزیدند.

سینمایی و پویانمایی بلند بخش ملی

«اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده و تهیه‌کنندگی سیدجلال چاوشیان

«بیست و سه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری و تهیه‌کنندگی مجتبی فرآورده (سازمان هنری رسانه‌ای اوج)

«بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی و تهیه‌کنندگی سیدغلامرضا موسوی

«تورنادو» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سیدجواد هاشمی

«قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی و تهیه‌کنندگی بهروز رشاد (محصول کارن فیلم)

«منطقه پرواز ممنوع» به کارگردانی امیر داسارگر و تهیه‌کنندگی حامد بامروت‌نژاد (تهیه‌شده در مدرسه سینمایی عمار)

«بنیامین» (پویانمایی) به کارگردانی محسن عنایتی نوش‌آبادی و تهیه‌کنندگی مصطفی مزرعتی حسن‌آبادی

همچنین دبیرخانه جشنواره فیلم‌های «بیست و سه نفر» و «قطار آن شب» را به عنوان دو اثر سینمایی بلند و «بنیامین» را به‌عنوان آثار پویانمایی بلند از این بخش به عنوان نمایندگان ایرانی در بخش بین‌الملل نیز معرفی کرده است.

هیات انتخاب بخش بین‌الملل سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان متشکل از جمال امید، محمد حمیدی‌مقدم، رائد فریدزاده، فرزاد اژدری و حامد سلیمان‌زاده، نیز فیلم‌ها و پویانمایی‌های سینمایی در بخش بین الملل را انتخاب کردند.

در بخش سینمایی بلند ١٢ اثر و پویانمایی بلند نیز ١٠ فیلم برای رقابت در بخش مسابقه انتخاب شدند که اسامی آنها به شرح زیر است:

سینمایی بلند بخش بین‌الملل

«بیله» به کارگردانی اینارا کلمن از جمهوری لتونی

«پسر ابری» به کارگردانی مایکمین چینکسپور از کشور بلژیک

«اوتزی و معمای زمان» به کارگردانی گابریل پینوتا از کشور ایتالیا

«شاهین‌ها» به کارگردانی براگی تورهینرکسن از کشور ایسلند

«سوپر یوفی» به کارگردانی مارتین اسمیتز از کشور هلند

«راز تپه سبز» به کارگردانی سین سرنیک از کشور کرواسی

«جادوگر کوچک» به کارگردانی مایکل شائرر از کشو آلمان و سوییس

«چاسکیت» به کارگردانی پریا رامسوبن از کشور هند

«گنج یرماک» به کارگردانی اولگ دنیسوو از کشور روسیه

«هکر» به کارگردانی پل برگ از کشور دانمارک

«فریاد سکوت» به کارگردانی ویلادمیر پوتاپوف از کشور روسیه

«بچه‌های وایانگ» به کارگردانی ریموند تن از کشور سنگاپور

پویانمایی بلند بین‌الملل

«ماجراهای پت و مت» به کارگردانی مارِک بنِس از جمهوری چک

«داستان‌های باغ جادویی آنتون کرینگز» به کارگردانی آنتون کرینگز و آرنود بوراناز کشورهای فرانسه ولوگزامبورگ

«غرغرو وارد می‌شود» به کارگردانی آندره کوتوریه از کشور مکزیک

«گوسفند و گرگ‌ها ٢» به کارگردانی ولادیمیر نیکولائواز کشور روسیه

«یافتن کالارو» به کارگردانی لئو لی از کشورهای چین و آمریکا

«لوته و اژدهایان گمشده» به کارگردانی هایکی ارنیتس و یانو پلدما از جمهوری لتونی و استونی

«خرس معرکه» به کارگردانی وانگ کیاز کشور آمریکا

«دره فانوس‌ها» به کارگردانی کلِب هایستاد از کشور کانادا

«جیکوب، می می و سگ‌های سخنگو» به کارگردانی ادموندز جانسونز از جمهوری لتونی

«لوییز و لوکا-ماموریت به ماه» به کارگردانی راسموس آ. سیورتسن از کشور نروژ

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ٢٨ مرداد تا ۴ شهریور ٩٨ به دبیری علیرضا تابش در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1286184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =