بانک‌ها، رکوردار توقف نماد، ۲۱ نماد بورسی تا ۱۲ مرداد متوقف است

فارس نوشت: براساس گزارش شرکت مدیریت فناوری بورس تهران تاکنون ۲۱ نماد معاملاتی سرکتهای بورسی به دلایل مختلف متوقف مانده‌اند.

توقف نمادهای معاملاتی در بورس تهران که با پیام ناظر بازار و طبق مقررات جاری بورس بهادار اجمن می‌شود دلایل مختلفی دارد که عمده‌ترین این دلایل درخواست شرکت برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت است همچنین از دلایل دیگر عدم ارائه صورت‌های مالی حسابرسی شده و برخی از شرکت‌ها نیز به دلایل غیرفنی بورس مانند حکم دادگاه مبنی بر توقف خرید و فروش در آن شرکت‌ها نمادشان متوقف و یا معلق مانده است. 

براساس این گزارش،‌فعلا قدیمی‌ترین نماد متوقف مانده بورس تهران آکنتور۱ مربوط به شرکت کنتورسازی ایران است که به دلیل مسائل قضایی دچار تعلیق نماد معاملاتی شده که از ۱۳ شهریور ۹۵ تاکنون نماد این شرکت تعلیق مانده است و امکان خرید و فروش سهام آن وجود ندارد. 

برخی از نمادها نیز مانند اکالا۱ مربوط به کارگزاران بورس کالای ایران به دلیل توقف نماد اصلی از تاریخ ۸ مرداد سال جاری متوقف شده است. همچنین عمده نمادها مانند چکاوه، شتران، شخارک، شسپا، کحافظ، کسرام، نبروج ، وپاسار، وپست، و نوین، به خاطر برگزاری مجمع عمومی سالانه متوقف شدند که جزء مقررات جاری بورس به شمار می‌رود. 

همچنین برخی از نمادها مانند وانصار ۱ مربوط به بانک انصار به دلیل ادغام در بانک سپه دچار تعلیق نماد معاملاتی از ۶ مرداد ۹۷ شده است همچنین نماد وبملت ۱ مربوط به بانک ملت از ۲۷ خرداد مشمول تعلیق نماد معاملاتی شده است. 

۲۲۶۲۳۱
کد خبر 1286227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =