۰ نفر
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
پهپاد اماراتی در لیبی سرنگون شد

فارس نوشت: دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که یک فروند پهپاد نظامی ساخت امارات را که متعلق به نیروهای متجاوز به طرابلس بود، سرنگون کرده است.

منبعی نظامی در این نیروها به وب‌سایت خبری «احرار لیبیا» گفت که پدافند هوایی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج صبح امروز (شنبه) موفق شده است این پهپاد را که متعلق به نیروهای ارتش شرق لیبی به فرماندهی «ژنرال خلیفه حفتر» است، ساقط کند.

وی گفت که پدافند هوایی دولت سراج، این پهپاد اماراتی را فراز روستای «ابوقرین» واقع در نزدیکی شهر «مصراته» (شمال) منهدم کرده است.

پهپاد سرنگون شده


 

درگیری‌ها در لیبی از ۱۵ فروردین امسال آغاز شد؛ زمانیکه خلیفه حفتر -فرمانده شبه‌نظامیان شرق لیبی- فرمان حمله به پایتخت لیبی (طرابلس) مقر دولت وفاق لیبی را صادر کرد.

با آغاز این حمله، صف‌آرایی در بین کشورهای حامی طرفین نیز برجسته‌تر شده است. ترکیه و قطر از دولت وفاق ملی که مورد حمایت سازمان ملل است، حمایت می‌کند و در مقابل، امارات، مصر و عربستان سعودی نیز از ژنرال حفتر حمایت می‌کنند.

حامیان طرف‌های درگیر در لیبی برای اینکه نیروهای مورد حمایتشان شکست نخورند، تسلیحات جدیدی را برای آنها ارسال کرده‌اند. ترکیه پهپادهای «بیرق‌دار» و خودروهای نظامی «کرپی» را به دولت وفاق ملی تحویل داده و سلاح‌های آمریکایی امارات نیز در شهر غریان و چند منطقه دیگر کشف شده است.

پهپاد بیرق‌دار ترکیه


 

خودروهای نظامی ترکیه در بندر طرابلس


 

310311

کد خبر 1286237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =