۳ نفر
۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
صادقی: هواداران چاره‌ای جز صبوری ندارند

کاپیتان پیشین استقلال می‌گوید این روزها سفت و سخت تمرین می‌کند تا دوباره برگردد و بازی کند.

روزنامه خبرورزشی نوشت: امیرحسین صادقی درباره وضعیت استقلال به‌ویژه خط دفاعی و دروازه‌بان این تیم با ما به گفت‌وگو نشست. او خبر جالبی هم داد مبنی بر آن‌که درصدد است بار دیگر به سطح اول فوتبال برگردد.

این روزها مشغول چه کاری هستی؟
سفت و سخت تمرین می‌کنم تا دوباره برگردم و بازی کنم!

جدی! در لیگ برتر یا لیگ دسته یک؟
هر جا قسمت بود. البته ترجیح می‌دهم در لیگ برتر بازی کنم.

با ۳۷ سال سن چقدر امیدواری؟
تلاشم را می‌کنم. به هر حال هر کاری سختی‌های خودش را دارد.

استراماچونی را چقدر می‌شناسی؟
یک رزومه از او دیده‌ام ولی خب تا وقتی استقلال را در میدان مسابقه نبینیم نمی‌توانیم درباره اش حرف بزنیم. البته از بروبچه‌هایی که به استقلال نزدیک هستند شنیده‌ام یک مربی با نظم و انضباط است. سخت‌گیری‌های خودش را دارد و به‌شدت به تیمش انگیزه می‌دهد و کارهای تاکتیکی را به‌خوبی می‌داند. با این همه استقلال تا وقتی بازی نکند مانند هندوانه دربسته است.

چه کمکی می‌توان به او کرد؟
از دست ما که کمکی برنمی‌آید مگر حمایت. فکر می‌کنم ۶، ۷ بازی اول لیگ خودبه‌خود نشان می‌دهد استراماچونی چه کاره است. اگر نتایج خوبی بگیرد و بالای جدول باشد یعنی انتخاب خوبی برای استقلال بوده و در غیر این صورت باید دید ایراد کارش کجاست. اگر باز هم تیم در ۶، ۷ هفته ابتدایی نتیجه نگیرد وارد بحرانی تازه می‌شود.

تکلیف هوادارانی که ۶ سال است منتظر قهرمانی هستند چیست؟
چاره‌ای جز صبوری ندارند. چون کار دیگری نمی‌توانند بکنند. شرایط استقلال در این چند سال کاملاً قابل درک بوده و همه دیده‌اند وضعیت مدیریت در این مجموعه به چه ترتیب بوده است. هوادار باید منطق داشته باشد.

می‌دانی در این سه سال ۷۰ بازیکن از این تیم جدا شده‌اند؟
این‌ها به ایرادات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برمی‌گردد که در باشگاه بوده است.

با جدایی بازیکنانی مانند منتظری، رحمتی و حیدری اوضاع استقلال را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
به‌نظرم اشتباه بزرگ استقلال این بود که مهدی رحمتی را از دست داد. از آن روز تیم بدون بزرگتر شد. تیمی مانند استقلال باید یک بازیکن بزرگتر داشته باشد تا رابط سرمربی با بازیکنان باشد. کسی که رفتارشناسی بداند و از نظر رفتاری بتواند در لحظات حساس تیم را آرام کند.

بازیکنان جدید استقلال را چقدر می‌شناسید؟
همه جزو خوب‌های لیگ برتر بوده‌اند. قطعاً اگر در قالب تیم جا بیفتند می‌توانند گلیم استقلال را از آب بیرون بکشند.

با دو دوره حضور در جام‌جهانی درباره اهمیت نبود دروازه‌بان دوم در استقلال حرفی نداری؟
بارها نبود یک دروازه‌بان خوب در تیم‌های لیگ برتری اثر منفی‌اش را بر تیم‌ها نشان داده است.

اگر حسینی مصدوم یا محروم شود تکلیف چیست؟
تیمی مانند استقلال باید یک دروازه‌بان دوم داشته باشد که حدود ۸۰ درصد دروازه‌بان اول یا حتی برابر و بهتر از دروازه‌بان اول باشد. کسی که بتواند بدون کمترین نگرانی از دروازه استقلال مراقبت کند. به‌یاد داریم سالی که استیل‌آذین به لیگ برتر آمد، چون دروازه‌بان دوم مطمئنی نداشت در حالی‌که اوایل فصل وضعیت خوبی داشت پس از مصدومیت سوشا مکانی این‌قدر بد نتیجه گرفت که به دسته پایین‌تر سقوط کرد. این مشکل برای تیم‌های دیگری مانند سایپا هم اتفاق افتاده است.

فکر می‌کنی استقلال هم نیاز دارد یک گلر خوب داشته باشد؟
حتماً! فقط بحث مصدومیت نیست. سیدحسین حسینی این‌قدر جوان است که به‌راحتی می‌توانند او را درون ۱۸ قدم عصبی کنند و باعث اخراجش شوند، روی اعصابش راه بروند و او را تحت فشار بگذارند. دروازه‌بانی پست خیلی مهمی در تیم است که نفر جایگزین ندارد. دفاع نیست که یک هافبک بتواند برای یک بازی جایش را پر کند. استقلال باید برای جانشینی حسینی یک گلر دوم حداقل ۸۰ درصد خود حسینی را بیاورد.

این مطلب را هم از دست ندهید: داریوش از ترس همسر حجازی پشت ماشین دراز می‌کشید!

43503

کد خبر 1286257

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =