حقابه تالاب از رودخانه قره کهریز از تصرف روستاییان خارج شد

به دنبال درج گزارش تصرف غیرقانونی رودخانه قره کهریز توسط روستاییان مرزیجران، که بخش مهمی از حقابه تالاب میقان را تامین می کند، با پیگیری معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری آزاد شدن این حقابه از تصرف غیرقانونی انجام شد.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی این گزارش که دو هفته گذشته بر روی سایت خبرگزاری قرار گرفت، موضوع تصرف غیرقانونی رودخانه قره کهریز که یکی از منابع مهم تامین ذخیره آبی تالاب است، توسط روستاییان مرزیجران به بهانه داشتن حقابه کشاورزی با پرسش از مسئولان محیط زیست، جهاد کشاورزی و شرکت آب منطقه ای استان به چالش کشیده شد و از آنجا که پاسخ ها ما را در رفع نگرانی قطع این حقابه مهم قانع نکرد، خواستار نگاه جدی تر مسئولین به موضوع شدیم.
خوشبختانه در کمتر از  پانزده روز شاهد نتیجه بخش بودن گزارش بودیم. معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار مرکزی با حساس شدن به موضوع  ، دستور بازدید از منطقه را با حضور مسئولان مرتبط صادر کرد و تیمی متشکل از ایشان و اعضای شورای اسلامی شهر اراک به همراه مدیران ارشد  محیط زیست، جهاد و آب منطقه ای از نزدیک خاکریز ایجاد شده در مقابل رودخانه قره کهریز که مانع آبرسانی به تالاب می شد را بررسی کرده و اقدام لازم برای رفع این تصرف و آزاد شدن مسیر آب به سمت تالاب صورت گرفت.
امیدواریم این اقدامات آگاهانه و دلسوزانه در همه زمینه هایی که نگرانی اجتماع را در پی دارد استمرار داشته باشد .

46

کد خبر 1286402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =