اعتراض وکیل محمدرضا شجریان به قرار منع پیگرد مدیرمسئول کیهان

ایسنا نوشت: وکیل مدافع محمدرضا شجریان از اعتراض به تصمیم بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه مبنی بر صدور قرار منع پیگرد برای حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان، خبر داد.

محمد حسین آقاسی در رابطه با صدور قرار منع تعقیب برای حسین شریعتمداری (مدیر مسئول روزنامه کیهان) در پرونده شکایت محمدرضا شجریان از او، گفت: در سال ۸۸ کیهان به استاد شجریان حمله کرد، او را در روزنامه‌اش خیانت کار معرفی کرد و اتهاماتی را به آقای شجریان نسبت داد که ایشان شفاهاً و کتباً از من خواستند که علیه شریعتمداری شکایت کنم.

وکیل مدافع شجریان عنوان کرد: در همان سال ۸۸ من شکایت خود را تحت عنوان افترا و توهین مطرح کردم. پرونده به دادسرا ارجاع شد و رسیدگی‌ها انجام گرفت. بازپرس بلافاصله ایشان را دعوت کرد و ایشان با حضور در بازپرسی همان مطالب از توهین و جرم را که در روزنامه‌اش مطرح کرده بود مجدد تکرار کرد و فرصت داده شد تا ظرف یک هفته مدارک ارائه شود.

او افزود: نه در آن یک هفته و نه در طول این ۱۰ سال مدارک ارائه نشده است و ما هرقدر برای تشکیل پرونده مراجعه کردیم بازپرس امروز و فردا می‌کرد تا این پرونده با پرونده آقای خاتمی رییس جمهور اسبق و شخص دیگری ادغام شد و یکی از آنها علیه قاضی شکایت کرد.

آقاسی افزود: حدود یک سال پرونده در دادسرای انتظامی قضات بود و بعد از برگشت، هر چقدر ما مراجعه می‌کردیم که تصمیم گیری شود امروز و فردا می‌شد؛ به طوری که تمام شکایاتی که علیه این آقا انجام شد نهایتا یک پرونده شد و در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تحت رسیدگی قرار گرفت اما متاسفانه هر اندازه به بازپرس مراجعه می‌کردیم ایشان پاسخ می‌داد که پرونده را به خانه برده تا تصمیم گیری کند تا اینکه اخیرا قرار منع پیگرد در این پرونده صادر شد.

وکیل مدافع شجریان خاطرنشان کرد: شکایت رییس ستاد انتخابات آقای میرحسین موسوی، آقای میرحسین موسوی، آقای محمد خاتمی و تعداد دیگری که جمعا ۲۰ شکایت می‌شد و همچنین شکایت دادستان سابق تهران به اتهام توهین به مقدسات داخل این پرونده بود. آقای بازپرس تحت این عنوان که بیش از ۵ سال از طرح این شکایت گذشته است به علت شمول مرور زمان برای پرونده منع پیگرد صادر کرده است. راجع به پرونده دادستان هم رسیدگی نشده است.

او افزود: قانون به ما می‌گوید اگر از آخرین اقدام تعقیبی در پرونده بگذرد و اقدامی نشده باشد، موضوع مشمول مرور زمان می‌شود. اولاً علت طولانی شدن پرونده، عدم اتخاذ تصمیم توسط بازپرس پرونده بوده است نه شکات. ثانیا شخص من در اردیبهشت سال ۹۶ روی این پرونده اقدام کردم و لایحه‌ای روی این پرونده گذاشته‌ام. بنابر از آخرین اقدام در این پرونده ۲ سال و نیم می‌گذرد نه ۵ سال.

آقاسی تاکید کرد: من نسبت به این قرار صادره اعتراض کردم و نمی‌دانم در مورد ۱۹ شکایت دیگر در این پرونده هم اقدام و اعتراضی انجام شده است یا نه. قرار صادره حدود ۲ هفته پیش به من ابلاغ شده است و ۵ روز پس از ابلاغ به این قرار اعتراض کردم.

۲۵۸۲۴۳

کد خبر 1286457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  9 2
  شریعتمداری زره پولادین داره
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  8 1
  شکایت از شریعتمداری یعنی شکایت از حاکمیت به حاکمیت
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  7 1
  چه امیدوار هم هست بنده خدا. شما 10 سال دیگه هم ادامه بده بلکه بالاخره تونستی "اوشون" رو به دادگاه بکشی!
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  0 2
  آخرش ما نفهمیدم این همه شکایت واسه چی بوده ؟
 • بی نام IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  0 2
  خسته نباشی خداقوت.
 • پویا IR ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  6 1
  جناب آقای آقاسی در این سیستم اگر خودی نباشید ، تبدیل به نخودی می شوید . پس خودتان را خسته نفرمائید.
 • جواد IR ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
  5 0
  حسین شریعتمداری مصونیت غذایی داره کلا
 • عبدالکریم IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
  1 10
  جالب است که عده ای که دشمن نظام و انقلاب و مردم بوده اند و با معاندین دست دوستی داده اند با پر رویی می روند شکایت می کنند یا بقولی دست پیش را می گیرند تا پس نیفتند ؟ انتظار دارید که قاضی به نفع شما و بر علیه خدمتگزاران و افراد خدوم و ولایت مدار حکم صادر کند؟ یعنی رودخانه را بر خلاف جریانش شنا کند؟ مجرم بیرون باشد و بیگناه در زندان؟ ای وکیل مربوطه بدانید که هرگز افرادی چون آقای شریعتمداری که تمام جان و مالشان را وقف اسلام و نظام کرده اند با این حربه های شما نه رسوا می شوند نه محکوم چون خداوند نمی گذارد که آبروی مومنش برود
 • NL ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
  0 0
  یک کلاه برداری یک چوپان ازهمه جا بیخبر رابرده بود بانک وبرایش دسته چک گرفته وازچکهای اون بنده خدا مقدار زیادی فرش خریداری کرده بود اولش یکی دوتا چکهارا پاس کرد ولی بعدا باچکهای مبلغ بالا وبی محل میلیاردها کلاه برداری کرد وقتی صاحب چک را بردند دادگاه آنهم باهمان لباس چوپانی اصلا نمی دانست اینجا کجا هست قاضی رو به شاکیان کرد گفت شما می خواهید ازاین شکایت کنید اصلا خبرندارد دسته چک گرفته وامضا کرده وحالا تودادگاه است اگر ارزش دارد پی گیری کنید ولی از نظر من کاری نمی توانید حتی اگر اورا بازداشت کنم نمی داند بازداشت گاه چی هست چون همه عمرش دربیابان بوده.
 • NL ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
  5 1
  بنده خدا همین که شجریان رو محکوم نکردن برید خدا رو شکر کنید
 • US ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
  7 1
  یعنی واقعا ایشون توقع داشت شکایت علیه شریعتمداری رویین تن به نتیجه برسه؟یکی و ده تا و هزارتا شکایت علیه ایشون فرقی ندارن ،همش بی حاصله چون پشتشون به ایران رادیاتور گرمه