از گوشی‌های وارداتی با ارز دولتی چه خبر؟

تجارت نیوز نوشت: رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه درباره وضعیت بازار موبایل گفت: ۹۰ درصد گوشی‌های وارداتی با ارز دولتی، در بازار توزیع شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه از توزیع ۹۰ درصد گوشی‌های وارداتی با ارز دولتی در بازار موبایل کشور خبر داد.

 ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه درباره وضعیت بازار موبایل گفت: ۹۰ درصد گوشی‌های وارداتی با ارز دولتی، در بازار توزیع شده است و قرار بر این شد که مابه‌التفاوت نرخ گوشی‌هایی که با ارز دولتی وارد شده‌اند با ارز نیمایی، محاسبه و توزیع شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه ادامه داد: هم‌اکنون ۱۰۰ شرکت وارد کننده گوشی، نیاز بازار را تامین می‌کنند و تمام تلاشمان آن است که گوشی ارزان‌تر به دست مردم برسد. درستی با اشاره به اینکه شرکت‌های دارای پروانه کسب تنها می‌توانند اقدام به واردات کنند، گفت: واردات این شرکت‌ها نه تنها باعث می‌شود بازار با کمبود گوشی مواجه نشود؛ بلکه قیمت‌ها روند کاهشی خواهد گرفت.

گوشی تلفن همراه

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با با بیان اینکه بسیاری از شرکت‌ها و یا واردکنندگان، گوشی‌ها را برمبنای نرخ ارز آزاد وارد کرده بودند، ادامه داد: با افزایش نرخ ارز، قیمت گوشی‌ها نیز افزایش می‌یابد، همچنین باید با کاهش نرخ ارز هم قیمت‌ها کاهش یابد اما برخی از شرکت‌ها به بهانه‌های واهی این موضوع را رعایت نمی‌کنند.

به گفته درستی، امیدواریم طی این هفته وضعیت و قیمت بازار موبایل روند بهتری به خود بگیرد. رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه درباره تکلیف ۶۰۰ هزار گوشی به جا مانده در گمرک، افزود: بسیاری از این گوشی‌ها روانه بازار شدند و تنها تعداد معدودی از آنها در گمرک به جا مانده است. درستی گفت: زمانی وضع بازار موبایل مشخص می‌شود که دست دلالان و سودجویان در بازار کوتاه شود و امیدواریم همکاری دولت و اصناف بازار روند بهتری به خود بگیرد.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1286578

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =