۰ نفر
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
علت دلخوری کاپیتان شمشیربازها چه بود؟

رییس فدراسیون شمشیربازی در خصوص اتفاق پیش آمده برای مجتبی عابدینی توضیح داد.

مهری رنجبر:عدم استقبال از مجتبی عابدینی  با اولین مدال قهرمانی جهان ،خیلی ها را متحیر کرد. اتفاقی که خیلی ها به خاطرش  به رئیس فدراسیون انتقاد کردند. در حالی که حتی خارجی ها برای او خواب به نام زدن چاه نفت برایش و پهن کردن فرش قرمز زیر پایش را دیده بودند، اما هیچ کسی برای استقبال هم نیامد. همین مساله کاپیتان تیم ملی شمشیربازی سابر را دلخور کرد.

با این حال فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی که برای  نرفتن به استقبال دلیل دارد و دلش نمی خواهد حرفی درباره اش بزند. او اما می خواهد جور دیگری برای کاپیتانش جبران کند. با پاداشی که در مراسم تقدیر می دهد. باقرزاده می گوید:«به خاطر شرایطی من نتوانستم برای استقبال به فرودگاه بروم اما قرار است تا قبل از پایان مردادماه  درمراسمی از عابدینی و تیم ملی سابر تقدیر کنیم. تاریخ دقیق مراسم مشخص نیست اما قول می دهم برنامه ها که هماهنگ شد قبل از پایان مردادماه مراسم را برگزار کنیم.»

رئیس فدراسیون شمشیربازی البته زبانی هم از او بابت افتخارآفرینی  تشکر می کند:« من از عابدینی خیلی ممنونم و شک نکنید با تجلیل از دل او و بقیه بچه ها در می آورم. از بقیه بچه های تیم بابت ششمی دنیا هم تقدیر می کنم. از فخری هم تشکر می کنم. او برای افتخار آفرینی تیمش زحمات زیادی کشیده و همیشه با من راه می آید.»

با این حال او معتقد است تا به حال برای شمشیربازان کم نگذاشته هر چند با پاداش کم :« من همیشه حواسم به بچه ها هست. همیشه در چارچوب سیستم و توانمندی ام به آن ها رسیده ام .مگر بابت چهارمی المپیک مجتبی پاداش 120 سکه ای را از گودرزی وزیر وقت ورزش نگرفتم؟ دیگر باید چه کار کنم؟ »

البته باقرزاده تذکر می دهد  پاداش مدال های جهانی و آسیایی را وزارت ورزش می دهد:« مدال های قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا پاداش مخصوص دارد که وزارت سالیانه به ورزشکاران می دهد. من هم جدای از پاداش وزارت به بچه ها پاداش می دهم . من از آن ها حمایت می کنم،چرا که هدف مهمتری داریم. مدال المپیک 2020 را می خواهیم.»

رئیس فدراسیون شمشیربازی بودجه اش را با درخشش ملی پوشانش کم می داند:« من در جلسه با نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020  گفتم چونه بودجه ششمیربازی خیلی کم است. هنوز هیچ رشته ای کاری نکرده  اما شمشیربازی چیزی نمانده تا چهار سهمیه المپیکش را قطعی کند. شاهکاری که با توانایی پیمان فخری و بچه ها  رقم می خورد. البته قرار است کمیته ملی المپیک و وزارت هم در این راه به ما کمک کنند.»

254 251

کد خبر 1286601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =