بررسی بیش از ۴۰۰ پرونده تخلفات در کمیسیون‌های حقوقی راهداری لرستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا پنجم مرداد ماه تعداد ۴۲۶پرونده تخلفات رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل در کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۲ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان بررسی شده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، عباس شرفی در تکمیل این خبر گفت: در مدت یادشده تعداد ۳۴۶ پرونده تخلفات رانندگان در جلسات عادی و فوق‌العاده کمیسیون ماده ۱۱ استان بررسی شده است که درنهایت  ۱۴۸ راننده تذکر کتبی دریافت نموده، کارت هوشمند ۱۹۵ نفر از رانندگان برحسب میزان تخلف به‌مدت یک، دو و یا سه ماه لغو  و برای ۳ نفر نیز برائت صادر گردیده است.
وی با بیان اینکه بیشترین تخلفات رانندگان مربوط به بخش کالا  بوده است، افزود: فقدان بارنامه دولتی و صورت‌وضعیت مسافر، اضافه تناژ و مغایرت مندرجات بارنامه و صورت‌وضعیت از تخلفات بارز مطرح شده در کمیسیون ماده ۱۱ استان در این مدت بوده است.
۸۰ فقره پرونده تخلفات شرکت‌های حمل و نقل در سال جاری
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان اظهار کرد: همچنین در سال جاری تعداد ۸۰ فقره پرونده تخلفات شرکت‌های حمل و نقل در جلسات عادی و فوق‌العاده کمیسیون‌ماده ۱۲ استان مورد بررسی قرار گرفته است که ۶۷ شرکت تذکر کتبی دریافت نموده، ۹شرکت به پرداخت جریمه نقدی محکوم و برای ۴شرکت نیز رای برائت صادر گردیده است.
شرفی عمده تخلفات مطرح‌شده در کمیسیون ماده ۱۲ استان را درج کرایه کمتر از تعرفه مصوب، عدم تطبیق شرکت با ضوابط سال تاسیس و مغایرت در ثبت سیستم عنوان کرد.
۴۶
کد خبر 1286656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =