۰ نفر
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
دستگیری کلاهبردار ۶ میلیاردی در البرز

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری فردی که با جعل اسناد، اقدام به فروش آپارتمان و کلاهبرداری به مبلغ ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال کرده بود خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمد نادربیگی" در تشریح این خبر، گفت: در پی ارجاع ۲ فقره پرونده کلاهبرداری مبنی بر فروش آپارتمان با اسناد جعلی، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت: در بررسی های تکمیلی کارآگاهان محرز شد، فرد ناشناسی که خود را کارشناس مسکن معرفی می کرد با سندسازی اقدام به فروش آپارتمان هایی که وجود خارجی ندارد به متقاضیان خرید مسکن با قیمت نازل کرده و برای جلب اعتماد خریداران، آپارتمان دیگران را به آن ها نشان داده و در موعد تحویل ملک، متواری شده و جوابگوی تلفن مال باختگان نیست.

سرهنگ نادربیگی تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه با انجام تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه متهم شده و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهم در مواجهه با مال باختگان و مدارک موجود لب به اعتراف گشود و به ۸ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از متقاضیان خرید مسکن، اعتراف کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهم پس از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضائی و از آن جا با صدور قرار وثیقه قانونی روانه زندان شد.

۴۶

کد خبر 1286789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =