تحلیل رأی‌الیوم از پشت پرده سفر منطقه‌ای کوشنر

خبرگزاری صدا و سمیا نوشت: ­رأی الیوم با اشاره به تلاش و آماده شدن ترامپ و دامادش برای برپائی کنفرانسی در کمپ دیوید با حضور سران عرب ، نوشت هدف جارد کوشنر از سفر به استانبول ، قاهره ، امان و مکه مکرمه فتنه انگیزی میان آنها برای منحرف کردن توجهات از اقدامات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی است.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم در سرمقاله شماره امروز خود در اینترنت نوشت: پس از شکست کارگاه بحرین و پس لرزه های منفی آن برای کشور میزبان در حوزه داخلی و در سطح کشورهای عربی و فروپاشی ائتلاف عربی حامی معامله قرن در دو بخش سیاسی و اقتصادی (یعنی ائتلاف سعودی و امارات، اگرچه تلاش می شود اخبار آن سانسور شود) نمی دانیم جارد کوشنر معمار معامله قرن با چه هدفی به چهار کشور عربی سفر می کند.

اخبار بسیاری به ویژه از منابع اسرائیلی درز کرده است که حکایت از آماده شدن ترامپ و دامادش برای برپائی کنفرانسی در کمپ دیوید با حضور سران عرب با هدف آغاز اجرای این طرح دستکم در بخش سیاسی آن دارند. ممکن است زمان برگزاری این کنفرانس به پس از برگزاری انتخابات آتی اسرائیل [پس از ماه سپتامبر] موکول شود.

خطرناک ترین اخبار درز یافته حکایت از تلاش برای سلب قیمومت اماکن اسلامی قدس اشغالی از خاندان هاشمی اردن و سپردن آن به خاندان سلطنتی سعودی در ریاض دارند. این اقدام به عنوان پاداشی برای سران فعلی سعودی به علت حمایت از معامله قرن و اجرای آن به شمار می آید.


معلوم نیست که چه کسی به کوشنر و حامی او ترامپ اختیار داده است تا به مقدسات عربی و اسلامی تعرض کند و برای مشروعیت بخشیدن به قیّم این اماکن مقدّسه تعیین تکلیف کند. این موضوع عامل درگیری کشورهای اسلامی مرجع یعنی استانبول و قاهره و امان و مکه مکرمه بر سر قیمومت این اماکن شده است.

عامل پشت پرده این توطئه اسرائیل است که می خواهد مراجع مذکور را با یکدیگر درگیر و آنها را دچار بحران و شاید جنگ کند تا به این شکل توجهشان افزون بر مقدسات مسیحی و اسلامی از اراضی اشغالی و یهودی سازی آن و قیمومت یافتن اسرائیل بر آن منحرف شود.

معامله قرن نابودشده است و عامل نابودی آن نیز محور مقاومت بوده است که با طرح های سلطه جویانه آمریکا واسرائیل برای تجزیه منطقه و ایجاد موازنه وحشت با رژیم اشغالگر و حامیان آمریکائی و غربی اش مقابله کرد. به همین علت کوشنر به چهار پایتختی سفر می کند که به نحوی در جبهه مقابل قرار دارند تا به این شکل بذر فتنه را در میان آنها پراکنده سازد.

وقتی شهر الدمام مرکز صنعت نفت سعودی در تیررس موشک های مقاومت قرار گرفت و پهپاد آمریکائی با موشک ساخت ایران در ارتفاع 20 کیلومتری سرنگون شد و جنبش های جهاد اسلامی و حماس تهدید به بستن فرودگاه تل آویو و فرستادن سه میلیون اسرائیلی به پناهگاهها کردند و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد کافیست مخازن آمونیاک در بندر حیفا هدف قرار گیرد تا صدها هزار اسرائیلی دچار خفگی شوند، دیگر چه کسی می تواند از معامله قرن سخن بگوید.

310311

کد خبر 1286891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =