اظهارات مداخله‌جویانه بولتون درباره ونزوئلا

ایرنا نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که واشنگتن با برگزاری انتخابات جدید در ونزوئلا مادامی که «نیکلاس مادورو» در قدرت باقی بماند، مخالف است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از کاراکاس، «جان بولتون» طی نشستی در لیما پایتخت پرو با موضوع تحولات ونزوئلا مدعی شد که مذاکره در جریان میان دولت مادورو و مخالفان در جزیره باربادوس جدی نیست و دولت کاراکاس از این اهرم برای خرید زمان استفاده می کند.

این اظهارات بولتون در مورد ونزوئلا در حالی مطرح شده که طرفین مناقشه در ونزوئلا( دولت و مخالفان) همچنان بر ادامه مذاکره برای حل و فصل بن بست سیاسی در این  کشور منطقه آمریکای لاتین تاکید کرده اند اما دولت ترامپ بدنبال ایجاد مانع در تداوم مذاکره است و همچنان بر آتش افروزی و ایجاد تنش در ونزوئلا تاکید دارد.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است.

بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است.

طی سال‌های گذشته دستکم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت نیکولاس مادورو، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سووال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.

310311

کد خبر 1287054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =