۰ نفر
۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
به تلاش‌های شبانه‌روزی، ظریف بی‌مهری نکنیم

در روزهایی که تحریم های آمریکا مبادلات اقتصادی ایران را هدف قرار داده و حتی برخی شخصیت های مهم نظام چون آقای ظریف به عنوان سخنگوی دیپلماسی ایران وارد لیست تحریم ها می شود، ضرورت دارد که وحدت و یکپارچگی را بیش از گذشته در دستورکار قرار دهیم.

این روزها روزهای تفرقه و چندصدایی نیست، بلکه باید تلاش کنیم با استفاده از توانمندی ها و فرصت های داخلی و وحدت، شرایط سختی که تحریم ها بر ما تحمیل کرده است را پشت سر بگذاریم.

برای مثال نیروهای مسلح باید جدا از توانمندی های دفاعی که دارند و برای افزایش آن تلاش می کند وارد برخی عرصه های اقتصادی مثل کارهای عمرانی یا حتی خودروسازی شوند.که اخیرا هم اعلام آمادگی کرده اند که به خودروسازان داخلی کمک کنند.

معتقدم در این شرایط کنار هم ایستادن همه نیروهای سیاسی و نهادهای نظام یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. تندروها همیشه هستند و کارشان هم تندروی است. انسان باید در چنین شرایطی با عقلانیت، منطق، خواسته‌های کشور را از لحاظ اقتصادی، سیاسی و... ببیند و درک کند و تلاش کند در جهت رفع یا برآورده کردن آن حرکت کند اما متاسفانه تندروها همیشه ساز مخالف می‌زدند و همچنان هم می‌زنند.

مثلا در ماجرای تحریم آقای ظریف آنهم در چنین موقعیت حساسی همه باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند و از وزیرخارجه حمایت‌های لازم را بکنند. بالاخره آقای ظریف تلاش‌های شبانه روزی داشتند ولی امروز از سوی برخی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند، لذا ضرورت دارد از وی حمایت شود.

همه باید در خدمت مجموعه نظام باشیم. نقاط اشتراکی را در نظر داشته باشیم و اختلافات را کنار بگذاریم، جامعه ناظر ما سیاسیون هستند، رفتارهای مارا می بینند و رصد می کنند. اگر در مسیر مطالبات و خواست آنها نباشید مطمئن باشید رویگردان خواهند شد.

* فعال سیاسی اصولگرا و نماینده ادوار مجلس

۲۷۲۱۲

کد خبر 1287090

برچسب‌ها