تفاهم‌نامه همکاری بین فرماندار ارومیه و والی حکاری ترکیه امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری با موضوعات مباحث امنیتی، بحث تروریسم و قاچاق بین علیرضا ملامحمدی‌زاده فرماندار ارومیه و ادریس آک‌بییک والی حکاری ترکیه به امضا رسید.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، تفاهمنامه همکاری بین فرماندار ارومیه و والی حکاری ترکیه امضا شد.

این تفاهم‌نامه همکاری در زمینه مباحث امنیتی، بحث تروریسم و قاچاق بوده است.

تفاهم‌نامه همکاری بین فرماندار ارومیه و والی حکاری ترکیه امضا شد

علیرضا ملامحمدی‌زاده فرماندار ارومیه در مورد این تفاهم‌نامه گفت: در ۵۱امین کمیته فرعی امنیتی با موضوعات مباحث امنیتی، تبادل اطلاعات و اخبار مرزی و بحث تروریسم و قاچاق کالا و انسان با والی حکاری برگزار شد و در نهایت به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دو طرف انجامید.

ادریس آک بییک والی حکاری ترکیه نیز به خبرنگاران گفت: در ۵۱امین جلسه دو طرف که به موازات آن مقامات مرزی دو طرف نیز دیدار کردند، مبارزه مشترک با عناصر تروریسم و مبارزه با قاچاق کالا، انسان و سلاح مطرح شد.
وی ادامه داد: وجود مشترکات فرهنگی بین دو طرف و برگزاری جلسات در پیش‌برد همکاری‌های فی‌مابین موثر و امیدواریم جلسات ادامه داشته باشد.
والی حکاری در مورد احداث دیوار مرزی بین ایران و ترکیه گفت: این  دیوار در راستای همکاری‌های ۲ طرف، ایجاد امنیت‌ مبارزه با تروریسم و مقابله با مبادلات غیر قانونی مرزی احداث خواهدشد و تاثیری منفی در روند دوستی دو کشور نخواهدداشت ضمن اینکه زمان اتمام آن بطور دقیق مشخص نیست با این حال برای پایان عملیات اجرایی آن تا پایان سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

46

کد خبر 1287533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =