افزایش آمار سرقت در آذربایجان شرقی/ افزایش معتادان متهاجر مهم‌ترین عامل سرقت خودرو

رئیس پلیس انتظامی‌ استان آذربایجان شرقی گفت: با بیان اینکه وقوع سرقت در استان ۱۷ درصد رشد داشته که ۸۶ درصد آنها کشف شده است، افزود: یکی از دلایل افزایش سرقت خودرو در استان افزایش معتادان متهاجر است که سعی داریم با کمک سایر نهادها این مشکل را کم رنگ تر کنیم .

به گزارش خبر آنلاین از تبریز، سردار حسین عبدی در آستانه روز خبرنگار در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه وجود آرامش و امنیت در جامعه بالاتر از تمام دارایی های انسان به شمار می‌رود افزود: روزانه ۱۶۰۰ خدمت پلیسی توسط نیروی انتظامی استان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه پلیس فراتر از وظایف اصلی خود در جامعه خدمت‌ رسانی می‌کند، بیان داشت: پلیس امروز در کنار وظیفه اصلی خود که تامین نظم‌ و امنیت جامعه است به کمک سایر ارگان ها نیز رفته و فعالیت های انسان دوستانه انجام می‌دهد.

رئیس پلیس انتظامی‌ استان گفت: سطح وقوع جرائم در استان به نسبت نرخ کشور از متوسط پایین  بوده و استان جزو امن ترین استان‌های کشور به شمار می‌رود.

سردار عبدی گفت: امروز توانایی کشف جرم پلیس جمهوری اسلامی ایران از متوسط منطقه‌ای و جهان بالاتر است .

وی با بیان اینکه سرقت از جمله موضوعاتی است که جامعه را ناامن می‌کند گفت: وظیفه اصلی پلیس تامین نظم و امنیت در جامعه بوده و تمام توان خود را برای ایجاد آن به کار می‌بریم‌.

فرمانده انتظامی‌ استان با ارائه آمارهایی بیان داشت: در زمینه وقوع سرقت از مغازه ها و منازل در چهارماه نخست امسال ۲ درصد رشد را شاهد بودیم .

وی با بیان اینکه وقوع سرقت در استان ۱۷ درصد رشد داشته که ۸۶ درصد آنها کشف شده است، افزود: یکی از دلایل افزایش سرقت خودرو در استان افزایش معتادان متهاجر است که سعی داریم با کمک سایر نهادها این مشکل را کم رنگ تر کنیم .

سردار عبدی با بیان‌ اینکه بخش قابل توجه سرقت در استان سرقت خودرو است افزود: سرقت از خودرو و لوازم جانبی آن ۴۸ درصد سرقت های استان را تشکیل می‌دهد که بیشترین‌ خودرو سرقتی مربوط به پراید با ۸۱ درصد است.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه سامانه نما در بستر اینترنت برای شناسایی اموال مسروقه در کل کشور راه اندازی شده است‌ افزود: هموطنان عزیز می توانند با مراجعه به این سایت و تکمیل فرم و مدارک مورد نیاز اقدام به شناسایی وسائل مسروقه خود که کشف شده و در انبارهای پلیس است اقدام کنند.

وی همچنین با بیان اینکه بیشتر فعالیت های پلیس فتا در زمینه پیشگیری از وقوع جرم است افزود: ۹۹ درصد جرائم مجازی در استان کشف می‌شود.

وی در خصوص کشف مواد مخدر در چهار ماهه نخست امسال نیز گفت: یک هزار و ۲۲۷ کیلو مواد مخدر کشف شده که نسبت به سال قبل میزان کشفیات ۴۲ درصد افزایش داشته‌ است.

وی با اشاره به ۶۱۶ هزار و۶۶۵ مورد تماس مردمی با پلیس افزود: میزان تماس مردم با پلیس ۲۸ درصد افزایش داشته است و ارشاد و راهنمایی گرفتن از پلیس نیز ۷۸ درصد رشد نشان می‌دهد.

سردار عبدی با اشاره به آمار تصادفات استان در چهار ماه گذشته بیان داشت: آمار تصادفات در چهار ماه گذشته نسبت به سال ۹۷ افزایش یافته‌ است.

وی با اشاره به‌ اینکه ۴۱ درصد سوانح رانندگی در اثر عدم توجه به جلو بوده و از این نظر رتبه نخست را به خود اختصاص داده است افزود: عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه با ۳۱ درصد عامل دوم در تصادفات به شمار می‌رود.

46

کد خبر 1287541

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =