درخواست سازمان وظیفه عمومی:تسهیلات برای تردد سربازان فراهم کنید

ایسنا نوشت: رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از مدیریت شهری خواست تا تسهیلاتی را برای تردد سربازان با حمل و نقل عمومی فراهم کند.

سردار تقی مهری در جلسه کمیسیون عمران و حمل و نقل شهرداری تهران گفت: با توجه به اینکه سربازان در حوزه های دفاعی، امنیتی، انتظامی و خدمات شهری نقش بسزایی ایفا می کنند و با وجود حقوق و مزایای حداقلی که برای آنان در نظر گرفته شده، ضروری است با اجرای ماده ۸۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، از ظرفیت های وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی و شهرداری برای ارائه خدمات بیشتر به سربازان استفاده شود.

وی ادامه داد: از مسئولان شهرداری درخواست مساعدت در خصوص ارائه تسهیلات در زمینه تردد سربازان نیروهای مسلح در سطح تهران را داریم و امیدواریم با مساعدت و تصویب نهایی موضوع در شورای شهر، بتوانیم تسهیلاتی در زمینه کاهش هزینه های رفت و آمد سربازان از قبیل هزینه مترو و اتوبوس را فراهم کنیم.

بنابر اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا، براساس ماده ۸۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی و شهرداری ها، موظف به ارائه خدمات و تسهیلاتی نظیر استفاده از ورزشگاه ها، قطارها، اتوبوس ها، گردشگاه ها، سینما و موزه برای کارکنان وظیفه حین خدمت هستند و پیش از این نیز یکی از اعضای شورای شهر تهران در تذکری خواستار اعطای بلیت رایگان مترو  واتوبوس به سربازان شده بود.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1287546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =