مانور مشترک امداد و نجات جمعیت هلال احمر کردستان  و ارتش برگزار می‌شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان کردستان از برگزاری مانور مشترک جمعیت هلال احمر و نیروهای نظامی ارتش کردستان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، محمدباقر محمدی در نشست با امیر سعید اثنی عشری  اظهار داشت: جمعیت هلال احمر و نهاد ارتش از جمله نهادهایی هستند که از ظرفیت عظیم مردمی برخوردار بوده و استفاده از این ظرفیت عظیم در بحرانها و حوادث، از عوامل اصلی مدیریت بحران و کاستن از تلفات انسانی و مالی است.

محمدی  در ادامه، به آمادگی جمعیت هلال احمر در خصوص برگزاری دوره های آموزشی امداد و کمکهای اولیه جهت پرسنل نظامی و جامعه هدف ارتش استان کردستان اشاره کرد و گفت: طی برنامه های مختلف و هماهنگیهای فی مابین، مربیان مجرب و زبده جمعیت هلال احمر آموزشهای لازم در زمینه امداد و کمکهای اولیه را به فراگیران ارایه خواهند نمود.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری یک مانور مشترک تصریح کرد: برگزاری مانورهای مشترک امکان هماهنگی و هم افزایی در بحرانها و حوادث را فراهم ساخته و عملکرد امداد رسانی دستگاهها با نظم و انسجام بیشتری همراه خواهد بود.

فرمانده لشکر 28 پیاده استان کردستان در این نشست، مردمیاری و در کنار مردم بودن را از ارکان جدایی ناپذیر ارتش عنوان کرد و بیان کرد: در بحرانها و حوادث کلان کشوری، نیروهای نظامی ارتش همواره در کنار مردم بوده و منشاء خدمات شایانی در راستای خدمتگزاری به مردم بوده اند .

امیر اثنا عشری از برگزاری دوره های آموزشی امداد و نجات توسط جمعیت هلال احمر برای نیروهای نظامی ارتش کردستان استقبال کرد و افزود: جمعیت هلال احمر بعنوان یکی از دستگاههای امداد رسان نقش ویژه ای در ارتقاء اگاهی های امدادی جامعه ایفا می نماید.

وی همچنین از آمادگی ارتش کردستان  برای برگزاری مانور مشترک با جمعیت هلال احمر خبر داد و خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک و طبق هماهنگیهای فی مابین مانور امداد و نجات منطبق بر استانداردهای صحیح در استان کردستان برگزار میشود.

46

کد خبر 1287670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =