وزیر دفاع جدید آمریکا به کره جنوبی سفر کرد

ایسنا نوشت: وزیر دفاع آمریکا که به کره‌جنوبی سفر کرده به دیدار رهبران این کشور رفته تا با آنها در خصوص چالش‌های منطقه‌ای اعم از تنش‌های اخیر میان سئول و توکیو، تحولات کره شمالی و همچنین تعهد مالی کره جنوبی به پرداخت پول در قبال حضور نظامیان آمریکایی در این کشور به بحث بپردازد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا که در حال انجام اولین سفرهای بین‌المللی خود از زمان انتصاب به این سمت است وارد کره جنوبی شد.

گزارش شده که مارک اسپر در نشست‌هایش در این کشور قصد دارد تاکید کند که سئول و توکیو باید تنش‌ها بین خود را کاهش داده و به جای آن بر چالش‌های مرتبط با کره شمالی و چین متمرکز شوند.

کره‌جنوبی اخیراً طی یک مناقشه تجاری با ژاپن اعلام کرده که تمامی گزینه‌ها را برای پاسخ به سیاست‌های توکیو بررسی می‌کند که در این راستا ممکن است یک معاهده مهم تبادل اطلاعات بین دو کشور را لغو سازد.

مارک اسپر بعد از آن وارد کره جنوبی شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت، سئول قبول کرده "پول‌های خیلی بیشتری" در راستای تعهد مالی لازم به حفظ ۲۸ هزار و ۵۰۰ نظامی آمریکایی در کره جنوبی پرداخت کند و مذاکراتی در این خصوص در دست انجام است. با این حال یک سخنگوی وزارت امورخارجه کره جنوبی به خبرنگاران گفت: چنین مذاکراتی هنوز آغاز نشده است.

به گفته یک سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی، اسپر قصد دارد در دیدار با "جئونگ کیه‌ئونگ-دو" وزیر دفاع کره جنوبی درباره مسائل مختلف اعم از وضعیت امنیتی در شبه جزیره کره، هماهنگ‌سازی سیاست‌ها برای پیشبرد خلع سلاح هسته‌ای و صلح پایدار و مسائل مهم ائتلافی بحث داشته باشند.

اسپر در اظهاراتی گفته است آمریکا به پرتاب موشک‌های کوتاه برد اخیر از سوی کره شمالی واکنش مبالغه آمیز نخواهد داشت و همچنان در را به روی مذاکرات با پیونگ یانگ باز می‌گذارد.

او ادامه داد: به رغم شکایت‌های کره شمالی برنامه‌ای برای تغییر در مانورهای نظامی مشترک با سئول وجود ندارد.

اسپر قبل از سفر به کره جنوبی به استرالیا، ژاپن و مغولستان رفته بود.

310311

کد خبر 1287936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =