گلایه جانشین فرمانده ناجا از افزایش فرارهای مالیاتی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: جانشین فرمانده ناجا گفت: مقابله با فساد اقتصادی نیاز به حرکت جهادی دارد و به مکان و زمان نیازمند نیست.

سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آیا پلیس اقتصادی می‌تواند پرونده‌های قاچاق را کشف کند؟ بنده در صحبت‌های خود گفتم که می‌شود ۹۰ درصد پرونده‌های قاچاق را کشف کرد، ما باید سازماندهی مناسب داشته باشیم و با هم افزایی موثر بین سازمان‌ها می‌توانیم فعالیت کنیم.

او افزود: خلأهایی در کارهای ما وجود دارد، آدم فاسد در سازمان‌های خود کم داریم و این فسادها از خلاأهای ما به وجود آمده است.

جانشین فرمانده ناجا گفت: اگر مجموعه ایست و بازرسی‌های مهم کشور و دستگاه‌ها، تجهیزات کنترل مناسبی را در اختیار پلیس بگذارند، مشکلات تا حدودی حل خواهد شد.

او افزود: از مجموع ۱۵۷ ایستگاه گمرک فقط در ۱۵ مورد دستگاه ایکس ری وجود دارد که این تعداد برای انجام عملیات و مبارزه با قاچاق مناسب نیست.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: باید در گلوگاه‌ها تجهیزات مناسب فراهم شود، حدود ۱۵ هزار کامیون در حال تردد و حمل بار برای مردم هستند.

او افزود: مگر اسنپ و امثال آن چگونه در حال فعالیت هستند، این موضوع به راحتی حل شدنی است، حتی تمام دستگاه‌ها در داخل کشورمان قابل تولید هستند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: مقابله با فساد اقتصادی نیاز به حرکت جهادی دارد و به مکان و زمان نیازمند نیست.

او افزود: باید زیرساخت‌های ما برای کنترل فراهم شود، در این صورت در همان گمرک‌ها جلوی قاچاق گرفته می‌شود دیگر به پلیس نیازی نیست.

جانشین فرمانده ناجا گفت: ۱۵۸ درصد کشفیات نسبت به ۴ ماهه پارسال افزایش یافت و به دنبال پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومانی هستیم که میزان پرونده‌ها در این حوزه ۸۰ درصد افزایش یافته است و تمرکز خود را بر شبکه‌های درشت گذاشته‌ایم.

سردار سلیمانی تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی کشور مسئول اخذ مالیات است و برای شناسایی متخلفان می‌توانیم به این سازمان اطلاعات دهیم.

جانشین فرمانده ناجا گفت: در زمینه شناسایی و مقابله با فرار مالیاتی ۱۸۸ درصد در میزان کشفیات در این زمینه نسبت به ۴ ماه پارسال افزایش داشتیم.

او با بیان اینکه ۸۳ درصد پرونده‌های تعزیراتی در ۱۰ استان قرار دارد، افزود: طبق توافقات انجام با تعزیرات مقرر شد تا در اجرای حکم صادره از سوی این سازمان کمک کنیم که جرایم به خزانه کشور بازگردد.

جانشین فرمانده ناجا گفت: در مصوبه آخرین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق رئیس جمهور تأکید کرد تا دستگاه‌های ایکس ری و تجهیزات بالاتر در مبادی گمرکی برای کنترل‌های بیشتر تأمین شود.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1288310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =