شهرک‌های صنعتی مهم‌ترین زیرساخت‌ برای توسعه و اشتغال هستند

نماینده‌ی مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی گفت : شهرک‌ها و نواحی صنعتی از زیرساخت‌های مهم برای توسعه و اشتغال‌زایی هستند که ضریب امنیت سرمایه‌گذاری را نیز ارتقا می‌بخشند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،  محمد خالدی طی سخنانی در آیین گرامی‌داشت روز حمایت از صنایع کوچک در شهرک صنعتی لردگان، افزود: امروزه دولت برای گذر از وضعیت توزیعی به تولیدی، باید تأمین و تقویت زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری را در همه‌ی ابعاد در اولویت قرار دهد.

خالدی تأکید کرد: نام‌گذاری سال‌ها از سوی مقام معظم رهبری با هوشمندی و بر اساس اولویت‌های کشور انجام می شود و بنابراین در سال جاری مهم‌ترین وظیفه‌ی مسؤولان، بسترسازی برای رونق تولید است.

وی همچنین اظهار داشت: ایران در بسیاری از زمینه‌ها جزو کشورهای برتر دنیا است و اگر تحریم‌های ظالمانه در قالب تروریسم اقتصادی تحمیل نمی‌شد، بی تردید از جایگاه ممتازی در عرصه‌ی  اقتصادی برخوردار بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزایای استقرار سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران ملّی و منطقه‌ای برای ایجاد طرح‌های تولیدی، زودبازده و مؤثر از تسهیلاتِ استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استفاده کنند و دولت باید بدین منظور برای شهرک‌های کمتر برخوردار مشوقات ویژه‌ای را در نظر بگیرد.

محمد خالدی نام‌گذاری روز حمایت از صنایع کوچک را یک اقدام فرهنگی برشمرد و گفت : برای بازشناسایی شهرک‌های صنعتی در راستای تقویت صنایع کوچک به عنوان یکی از بنیان‌های اقتصاد مقاومتی، فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای بهتر و بیشتری لازم است.

وی زیرساخت‌های شهرک صنعتی لردگان و همچنین ناحیه‌ی صنعتی سندگان را مناسب ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: ناحیه‌ی صنعتی خانمیرزا هم خوشبختانه با توجه به ارتقای این بخش به شهرستان در دست مطالعه و برنامه‌ریزی است و ان‌شاءالله این شهرستان نوپا نیز از امکان لازم برای استقرار طرح‌ها و صنایع تولیدی برخوردار می‌شود.

نماینده‌ی مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا، مرکز تولید کود شیمیایی اوره در بخش فلارد از توابع شهرستان لردگان را یکی از مزایای ارزشمند تولید برشمرد و افزود: از راهکارهای مؤثر در اشتغال‌زایی برای شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا، راه‌اندازی صنایع کوچک و پایین‌دستیِ این مرکز مهمّ پتروشیمی در شهرک‌ صنعتی لردگان و ناحیه‌ی صنعتی سندگان است و ان‌شاءالله با احداث ناحیه‌ی صنعتی خانمیرزا نیز؛ این فرصتِ مناسب، توسعه می‌یابد.

گفتنی است در آیین گرامی‌داشت روز حمایت از صنایع کوچک که با حضور نماینده‌ی مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان، فرماندار شهرستان لردگان و جمعی از مدیران محلّی در شهرک صنعتی لردگان برگزار شد؛ ۶ پروژه‌ی عمرانی این شهرک صنعتی  با مجموع اعتبار ۲۷.۸ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید 

۴۶

کد خبر 1289199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =