روایت آزادیخواهی «بانوی سردار» در جهان بین

مدیرکل صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری از اتمام مراحل تولید و آغاز پخش سریال بانوی سردار از شبکه استانی سیمای جهان بین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،دکتر افشارنیا گفت: تولید سریال فاخر تاریخی« بانوی سردار» که روایت گوشه ای از افتخارآفرینی سردار «بی بی مریم بختیاری» در مبارزه با استعمار انگلیس و استبداد رضاخانی است، پس از تأکید مقام معظم رهبری و با دستور رئیس رسانه ملی، در دستور کار صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری قرارگرفت و فرآیند ساخت آن با عنایت خداوند متعال هم اکنون به اتمام رسیده و آماده پخش شده است.
وی با اشاره به اینکه سردار بی‌بی‌مریم بختیاری از مفاخر بزرگ ایران در تاریخ است و در منطقه مرکزی ایران خصوصاً قوم بختیاری زبانزد همه بوده است، گفت: شبکه استانی سیمای جهان بین به منظور آشنایی با زندگی سیاسی و اجتماعی این بانوی مبارز، ظلم ستیز، آزادیخواه و فهیم و ارائه الگوی شایسته ای از زن ایرانی، این سریال را تولید کرده است.
مدیرکل صدا و سیمای استان از ویژگی‌های شخصیتی این بانوی مبارز یاد کرد و گفت: بی‌بی‌مریم، تنها زن سردار ایرانی و از فعالان جریان مشروطه است که با درک عمیقی که از تحولات منطقه و دسیسه استعمارگران داشته، سال‌ها در مقابل این استعمار و استبداد وابسته به این استعمار که حکومت پهلوی اول بود ایستادگی و مبارزه کرده است و در سریال۱۲ قسمتی «بانوی سردار» بخشی از زندگی و شجاعت های بی بی مریم به عنوان یک بانوی اصیل ایرانی به تصویر کشیده شده است.
آقای افشارنیا با اشاره به اینکه پژوهش و نگارش این سریال از سال ۱۳۹۶ آغاز شد و نویسندگی و کارگردانی اثر را پرویز شیخ‌طادی و تهیه کنندگی آن را سعید مرادی بر عهده داشتند، افزود: بازیگران و هنرمندان مطرح و شناخته در این اثر نقش آفرینی کردند و در تولید این سریال از لوکیشن‌های مختلفی از جمله مکان‌های طبیعی و همچنین شهرک‌های سینمایی استفاده شده است. 
وی با قدردانی از شخصیت ها، سرآمدان، نخبگان و فعالان رسانه ای بختیاری که با رایزنی و نقدهای دلسوزانه در تولید این اثر فاخر رسانه استانی را یاری رسانده اند، افزود: سریال «بانوی سردار» از ۲۳ مرداد هر شب ساعت ۲۲ به مدت ۴۰ دقیقه از سیمای جهان بین پخش می شود و از۲۹ مرداد نیز از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن خواهد رفت.
مدیرکل صدا و سیمای استان همچنین به موفقیت این اثر فاخر تاریخی در بیست و دومین جشنواره تولیدات صدا و سیمای مراکز استان ها که از۲۵ تا ۲۷ مرداد در بجنورد برگزار خواهد شد، اشاره و خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام اولیه نتایج، سریال «بانوی سردار» پنج رتبه برتر این جشنواره را به خود اختصاص داده است.

۴۶

کد خبر 1289594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =