درآمد پزشکان ۳۴ برابر معلمان است/ با مافیای پزشکی روبه‌رو هستیم

تسنیم نوشت: عضو هیات علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه افزایش ظرفیت پزشکی موجب شکستن انحصار متخصصان می‌شود، گفت: اگر ادعا کرده‌ام که پزشکان ۳۴ برابر معلمان حقوق دریافت می‌کنند باز هم رقم کمی اعلام کرده‌ام.

سید مجید حسینی در نشستی با عنوان «افزایش ظرفیت، تهدید سلامت یا نه به انحصار پزشکی» در دانشکده علوم پزشکی مشهد درباره "مافیای پزشکی" اظهار کرد: هرگاه مراکز ثروت به مدد آن ثروت، مراکز قدرت را در اختیار گیرند، مافیا نامیده می‌شوند؛ به عبارت دیگر سیستم مافیایی یعنی سیستمی که در آن ابتدا ثروت به دست می‌آورد، به مدد آن ثروت مراکز قدرت را به دست آورده و در انتها دوباره با آن مراکز قدرت به ثروت دست پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: همانطور که در کشور با مافیای آموزش روبه‌رو می‌شویم، با مافیای پزشکی نیز روبه‌رو هستیم؛ مافیای پزشکی به آن معناست که تمام مراکز تصمیم‌گیر در حوزه درمان، آموزش پزشکی و... در اختیار ۴ هزار پزشک قرار می‌گیرند؛ افرادی که به مدد جمع‌آوری ثروت، توانسته‌اند لایه نازکی از منابع ثروت و قدرت را برای خود ایجاد کنند، کمیسیون پزشکی مجلس را بگیرند و مجمع تشخیص مصلحت نظام، بخشی از قوه قضائیه، بخشی از سازمان وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو را در اختیار داشته باشند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران مطرح کرد: مهم‌ترین ویژگی چنین افرادی در این سیاست‌گذاری، مهم بودن منافع شخصی در تصمیم‌گیری‌های آنان است؛ به عنوان مثال طبق آمار در کدام زمینه تخصص پزشکی کمترین حجم تخصص را داشته‌ایم؟ مشخصا در هر زمینه‌ای که وزیر داشته‌ایم و در هر زمینه‌ای که وزیر متخصص بوده، کمترین تخصص را داشته‌ایم.

سه برابر شدن تعرفه بیمارستان‌های خصوصی

حسینی بیان کرد: در هر بخشی که نظام تعرفه‌گذاری در اختیار نظام پزشکی قرار گرفته، نفع تامین شده است. در این زمینه می‌توان به سه برابر شدن تعرفه بیمارستان‌های خصوصی در طی دو سال اشاره کرد. محورهای اصلی تامین منافع مافیای پزشکی و علت ایجاد نابرابری‌ها در نظام پزشکی کشور شامل طرح تحول سلامت بوده، طرحی که توسط معروف‌ترین پزشکان کشور از جناح چپ و راست به سبب وجه اشتراک همه آنان یعنی تخصص آنان در پزشکی ایجاد شده است.

 افزایش ۲۵۰ درصدی تعرفه پزشکان در طرح تحول سلامت!

وی افزود: از نتایج طرح تحول سلامت می‌توان به ۲.۵ برابر شدن تعرفه پزشکان و افزایش ۲۵۰ درصدی آن اشاره کرد، این افزایش تعرفه در حالی است که هزینه‌هایی که قرار بود کاهش پیدا کند و پوشش مردمی بیشتر شود، از زیر ۲۰هزار میلیارد تومانی که قبل از اجرای این طرح توسط مردم پرداخت شده بود، به ۴۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اظهار کرد: در لیست ارزش‌های نسبی، ارزش‌های نسبی چشم بیش از دیگر موارد افزایش پیدا کرده است؛ ارزش‌های نسبی در حوزه چشم با ورود تکنولوژی باید بسیار کاهش پیدا کند؛ به طور مثال عمل آب مروارید چشم در گذشته عمل سختی بوده در حالی که امروز در زمانی حدود یک ربع با دستگاه‌ها و تجهیزات انجام می‌شود. طبیعتا منافعی پشت این سازمان وجود دارد چراکه در هیچ یک از نظام‌های سلامت پیشرفته دنیا، پزشکان مسئولیت وزارت بهداشت یا سازمان تصمیم‌گیری اقتصاد سلامت را بر عهده ندارند.

 حسینی خاطرنشان کرد: مافیای پزشکی باعث شد تا طرح تحول سلامت ۱۴۵هزار میلیارد تومان هزینه درمانی را در کشور تولید کرده و بخش مهمی از آن را به همان لایه نازک پزشکی تزریق کند؛ یعنی لایه‌ای که ما از آنان به پزشکان متخصص مشهور نام می‌بریم؛ افزایش تعرفه بیمارستان‌های تخصصی از دیگر نتایج اجرای این طرح بود در حالی که قرار بود با اجرای این طرح، پزشکان به بیمارستان‌های دولتی بروند.

رانت تولیدکنندگان دارو در سازمان غذا و دارو

وی ادامه داد: همزمان با افزایش تعرفه‌ها، متوجه افزایش تعرفه بیمارستان‌های خصوصی نیز شدیم؛ به عبارت دیگر همان فاصله میان بیمارستان تخصصی و دولتی ادامه خواهد داشت. سومین نتیجه این طرح در سازمان غذا و دارو قابل مشاهده است. همواره سازمان دارو در اختیار کسانی بوده که یا در گذشته شرکت دارویی داشته‌اند و یا در آینده شرکت دارویی خواهند داشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران مطرح کرد: در مراجع قضایی کشور که قرار است به خطاهای پزشکی رسیدگی شود نیز همین مسائل وجود داشته و خواهد داشت؛ در سال گذشته پزشکان ایران ۴۵ هزار میلیارد تومان حقوق دریافت کرده‌اند اما مهم این است که این مبلغ میان چند نفر تقسیم شده است؟ این میانگین درآمد ۲۷ میلیون تومانی چگونه بین پزشکان توزیع شده و چرا هیچ‌کدام از مراکز تصمیم‌گیری کشور نمی‌پذیرند که برای پزشکان متخصص سقف پرکیس(حقوق اضافه کار) در نظر گرفته شود؟

حسینی بیان کرد: دلیل تعیین نکردن سقف پرکیس (حقوق اضافه کار)  برای پزشکان متخصص، مافیای پزشکی و ایجاد یک سازمان قدرت توسط پزشکان بوده است. چه کسی با گذاشتن کارت‌خوان مخالفت دارد؟ شخصی که تمایل ندارد درآمدش شفاف شود؛ طبیعتا یک پزشک عمومی با حقوق ۵ تا ۷ میلیون تومان در ماه مشکلی با شفاف‌سازی نخواهد داشت، در مقابل شخصی که از انتقال بیماران بیمارستان دولتی در ماه ۲ میلیارد تومان درآمد دارد، قطعا تمایلی به شفاف‌سازی درآمد خود ندارد.

دو برابر شدن ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی در رشته‌های پزشکی!

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران درباره ظرفیت پذیرش دانشجویان پزشکی اظهار کرد: دو سه روز پیش معاون بهداشت دو برابر شدن ظرفیت دانشجویان خارج از کشور را اعلام کرد یعنی فقط ظرفیت مردم ایران و مناطق محروم اجازه افزایش ندارند؟ با وجود استدلال‌هایی مبنی بر نبود زیرساخت و کمبود ظرفیت چرا افراد خارجی با پرداخت هزینه می‌توانند به راحتی در افزایش ظرفیت تحصیل کنند؟

مخالفت‌ها با افزایش ظرفیت پذیرش رشته‌های پزشکی غیرمنطقی است

حسینی خاطرنشان کرد: تعداد کل پزشکانی که با لایحه افزایش ظرفیت  پذیرش در رشته‌های پزشکی به این عرصه وارد می‌شدند، تنها ۵۰۰ پزشک بود؛ این حجم از مخالفت، نامه زدن، اعتراض و... تنها برای ۵۰۰ پزشک بسیار غیرمنطقی است. من به عنوان یک متخصص اقتصاد سیاسی مبارزه با رانت را آموزش دیده‌ام اما چرا دست روی شکستن انحصار می‌گذارم؟ زیرا نظام ارجاع، اجرا نمی‌شود حتی تامین اجتماعی نسخه الکترونیک را اجرا می‌کند اما وزارت بهداشت آن را اجرا نکرده است.

 پزشکان متخصص، ۴ شغل دارند

 وی ادامه داد: یکی از دلایل دیگر من برای شکستن انحصار، اجرا نشدن گایدلاین (راهنماهای استاندارد درمان یا شیوه‌های بالینی برخورد با بیمار) بوده است. یک پزشک متخصص در بیمارستان دولتی یا دانشگاه حاضر نمی‌شود. هیچ یک از پزشکان متخصص در کشور کمتر از ۴شغل نداشته و نخواهند داشت؛ بیمارستان خصوصی، بیمارستان دولتی، مطب و آموزش در دانشگاه! طبق قانون یک پزشک متخصص حداکثر می‌تواند آموزش داشته و در دانشگاه دولتی نیز فعالیت داشته باشد که این نیز منصفانه نیست چراکه طبیعتا باید آموزش از درمان جدا باشد.

 حسینی بیان کرد: پزشکان متخصص رفتارپذیر نیستند؛ یعنی حاضر نیستند که زیر بار رفتار بروند؛ در صورتی‌که انحصار پزشکی شکسته نشود، پزشک متخصص رفتارپذیر نخواهد شد، گایدلاین (راهنماهای استاندارد درمان یا شیوه‌های بالینی برخورد با بیمار) را اجرا نمی‌کند و در دانشگاه یا بیمارستان دولتی حضور نمی‌یابد.

  به ازای هر رزیدنت ۲.۵ استاد داریم

وی افزود: طبق آمار حجم هیئت علمی کشور در علوم پزشکی ۱۹ درصده است. با کدام استاندارد جهانی به ازای هر رزیدنت، ۲.۵ استاد وجود دارد که تمامی وظایف خود را برگردن همان رزیدنت‌ها قرار داده باشد؟ چرا رزیدنت‌ها نباید افزایش پیدا کنند؟

بحران کمبود متخصص زنان، چشم و اطفال در کشور

حسینی خاطرنشان کرد: در شهر تربت جام با ۱۱۰ هزار نفر جمعیت تنها یک پزشک متخصص زنان وجود دارد؛ آیا متخصص زنان دیگری حاضر است با ۱۷ میلیون درآمد در ماه به تربت جام برود؟ خیر زیرا در مشهد حداقل در ماه ۵۰ میلیون تومان درآمد خواهد داشت. در کشور با بحران متخصص زنان، چشم و اطفال رو به‌رو هستیم و در بسیاری از شهرها اصولا چنین متخصص‌هایی را نداریم.

افزایش ظرفیت پزشکی، پزشکان را رفتارپذیر می‌کند

وی در بخش پرسش و پاسخ این نشست و در پاسخ به پزشکی که ارتباط نداشتن سرنوشت پزشکان با دیگر اقشار جامعه را مطرح کرد، گفت: جامعه نیز یک مفهوم سرنوشتی است و نمی‌توان گفت که زیاد بودن درآمد پزشکان ارتباطی به کمبود حقوق دیگر اقشار ندارد؛ بنده با خصوصی‌سازی پزشکی مخالف و با افزایش ظرفیت دولتی پزشکی موافق هستم چراکه عملکرد پزشکان به خصوص پزشکان متخصص را رفتارپذیر می‌کند. اگر پزشکان متخصص بیشتری داشته باشیم آن پزشک مجبور می‌شود، قوانین و قواعد کشور را رعایت کند.

اختلاف زیاد حقوق پزشک و معلم نشان‌دهنده اختلاف طبقاتی است

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران مطرح کرد: در کشورهای مهم جهان برای نشان دادن اختلاف طبقاتی ماکسیمم حقوق یک معلم و ماکسیمم حقوق یک پزشک را با هم مقایسه می‌کنند و این مقایسه در کشورهای برجسته جهان متداول شده است. اگر این اختلاف زیاد باشد نشان‌دهنده اختلاف طبقاتی در آن کشور خواهد بود.

فعالیت کاری برای هر قشر باید سقف داشته باشد

حسینی بیان کرد: استدلال‌هایی مبنی بر زحمت نکشیدن معلمان و فعالیت بیشتر پزشکان وجود دارد! در بسیاری از کشورها برای کار کردن اقشار سقف وجود دارد، به طور مثال در کشور سوئد ساعت کاری یک مهندس نباید بیشتر از هشت ساعت باشد چون این افزایش کارکرد سهم دیگر اقشار بوده اما یک پزشک در ایران ۱۲۰ بیمار را ویزیت می‌کند و انتظار قدردانی دارد! گرر اجازه افزایش ظرفیت پزشکی را بدهند، دیگر نیازی به این اضافه کاری نخواهد بود.

وی افزود: در هیچ یک از کشورهای اروپایی امروزه «فی فور سرویس» و یا همان پرداخت به ازای خدمات اجرا نمی‌شود؛ طبیعی است که در ایران تقاضای القایی تولید شود. در طرح تحول سلامت طی دو سال تعداد MRI از ۴۶۰ هزار به ۹۳۰ هزار رسیده است! این اعداد و ارقام توسط پزشکان و به خاطر سیستم «فی فور سرویس» (پرداخت به ازای خدمات) افزایش پیدا کرده است.

پزشکان ۳۴ برابر معلمان حقوق دریافت می‌کنند

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اظهار کرد: چطور می‌شود که طی یک طرح تقاضای MRI ها در یک کشور دو برابر می‌شود؟ مسئله این است که پزشک از افزایش تقاضای القایی سود می‌برد. اگر ادعا کرده‌ام که پزشکان ۳۴ برابر معلمان حقوق دریافت می‌کنند باز هم رقم کمی اعلام کرده‌ام؛ مسئله این است که یک پزشک متخصص خود را از تمامی اقشار جامعه جدا کرده و ادعا می‌کند که من زحمت می‌کشم، قدرت دارم، می‌توانم از کارت‌خوان استفاده نکنم و در نهایت کمبود حق و حقوق دیگر اقشار به من ارتباطی ندارد.

حسینی خاطرنشان کرد: پزشکان همواره ادعا می‌کنند اگر حقوق معلمان کم است پس برای افزایش آن تلاش کنید، چرا روی کاهش حقوق پزشکان تمرکز کرده‌اید؟ در پاسخ به این افراد باید گفت بودجه کشور مقدار مشخصی است و بودجه برداشتی مهندسان کاملا مشخص بوده و سهم چندانی از این بودجه نخواهد بود.

 وی ادامه داد: خوب است به تغییرات تعرفه پزشکان در ۲۰ سال گذشته نگاهی داشته باشیم؛ در ابتدا توسط نظام پزشکی افزایش سه برابری، توسط طرح تحول سلامت افزایش دو برابری و... داشته‌ایم. این افزایش‌های جهشی گسترده، باعث این تعرفه‌ها شده است؛ اگر حتی تصمیمی برای افزایش بیشتر تعرفه‌ها گرفته شود، امکان‌پذیر نخواهد بود؛ چرا که بیمه‌ها (که تماما از پزشکان متخصص تشکیل شده‌اند) و همچنین تامین اجتماعی ورشکست شده‌اند. بنابراین می‌دانند اگر افزایش تعرفه اعمال شود حقوق معلمان به جای پنج ماه تاخیر با پنج سال تاخیر پرداخت خواهد شد.

افزایش ظرفیت پزشکی باعث شکستن انحصار متخصصین می‌شود

 حسینی خاطرنشان کرد: به عقیده من افزایش ظرفیت پزشکی باعث شکستن انحصار متخصصین می‌شود؛ تعداد پزشکان متخصص در کشور کم است زیرا آنها رفتارپذیر نیستند. پزشکان متخصص گایدلاین را اجرا نمی‌کنند چرا که تمام این عوامل باعث جمع‌آوری ثروت شده است‌. چرا پزشکان اجازه دارند در پشت نسخه خود مکان آزمایشگاه، داروخانه و... را مشخص کنند و از این راه درصدی از آن آزمایشگاه و یا... دریافت کنند؟ در کدام کشور پزشکان چنین اجازه‌ای دارند؟

وی ادامه داد: ما در تربت جام با جمعیتی حدود ۱۱۰ هزار نفر رو به‌رو هستیم که ۵۰ درصد این جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند. آیا یک پزشک متخصص زنان توانایی ویزیت و معالجه ۵۰ هزار زن را دارد؟ چرا در طرح تحول سلامت فقط مشهد و دیگر شهرهای مطرح را مد نظر قرار می‌دهید؟ در طرح تحول سلامت پزشکان معالجه بیماران را آغاز کردند، مردم ناراضی نبودند چون هزینه آن توسط دولت پرداخت می‌شد و در مقابل پزشکان نیز از این وضعیت ناراضی نبودند چون آنان نیز حقوق خود را از دولت دریافت می‌کردند.

۲۳۴۷۲۳۷
کد خبر 1290147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 23
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ... IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  9 20
  خبر آنلایت تو رابه مقدسات قسم درددل منو درج کن تا پزشکان محترم هم درجریان علل عقب ماندگی جامعه باشند.وقتی صحبت ازناعدالتی میشه باید به میزان حقوقی که من نوعی به عنوان دکترای تخصصی دانشگاه تهران اشاره کرد که درکنار هم دانشگاهیان خودم علوم پزشکی همین دانشگاه و شاید به مراتب سختتر و طولانی تر زحمت کشیدم امّا مجموع درآمد سالیانه من به قول یکی ازپزشکان کمتر از درآمد منشی یک پزشک متخصص است.بنده مجموعاً 12سال در دانشگاه تهران درس خوندم و به علل هایی که همه می دونند هنوز نتونسته ام هیات علمی بشم وبه یک کارمند دولتی ساده بودن و تدریس ساعتی ناچیز مبدل شده ام که در جامعه متهم به بی عرضگی میشم و درتامین نیازهای اولیه زندگی ناتوان شده ام اما دوستان پزشک با هزار اکراه و افاده به محض متخصص شدن به ناچار باید هیات علمی بشن، چون از وقت گرانبهاشون در کسب درآمد بیمارستان و مطب و مراکز خصوصی و...هزینه میکنند و همیشه هم ناراضی هستند.بازهم به قول یکی از پزشکان محترم که می گفت اینفدر ما بیچاره ایم که وقت نداریم پولهامون ور خرج کنیم و استرس این رو گرفتم که مبادا عمرم کفاف نده تا بتونم از درآمدم لدت ببرم...
  • IR ۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
   27 13
   دقت کن دستمزدی که پزشکان متخصص می گیرند حاصل زحمات عملی آنها است خصوصا متخصص جراح که اغلب مواقع با درایت و زحمت جان بیماران را نجات می دهند.بعضی مواقع با برداشتن آپاندیس یا خالی کردن خون از شکم بیمار و...که واقعا کار ساده ای نیست و نیازمند تخصص است.
  • IR ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   15 0
   الان لیسانسه ها و فوق لیسانسه های بیکار فنی مهندسی میان میگن ایران بهشت پزشکاست و ما با دکترای فلان و بهمان داریم با پراید مسافرکشی میکنیم و از این داستانا...
  • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   8 6
   جناب دکتر شما جون کسی را نجات میدی خودت اسیبی نمیبینی انقدر درامد داری ولی یک معدنچی یا مشاغل دیگر جان خودشونو به خطر میندازن با ناچیزی حقوق. من به علت هزینه های سنگین قادر نیستم به بیمارستان مراجعه کنم برای درمان و خیلی ها همینطور هستن. مردم ما اغلب به سختی میگذرونن و نباید این اختلاف فاحش باشه
  • بی نام RO ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   0 0
   من پزشک متخصص هستم و ۴ تا کار هم ندارم صبح تا ظهر بیمارستانم عصر هم مطب پس مغازه دارهایی که از صبح تا شب مغازه هستند ۳ تا شغل دارند در ضمن حقوق معلم ها کمه اونو زیادش کنید
 • م ر IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  25 38
  درآمد دلالان سفید پوش بیشتر از آینده سازان است
  • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   10 1
   تو کدوم کشوری درامد معلم از پزشک بیشتره؟با سند بگو لطفا. حقوق پزشک متخصص در آمریکا ۳۵۰ هزار دلار و معلم ۴۰ هزار دلاره.
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  23 28
  معلمانی که در مدارس غیر انتفاعی تدریس می کنند از پزشک عمومی هم بیشتر درامد دارند.بعد هم الان معلمان ۳/۵حقوق می گیرند یک پزشک عمومی هم نهایتا ۸تومن حقوق می گیرد.چطور حساب کردید که شد۳۴برابر؟
 • NL ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  47 22
  پزشک کجا معلم کجا الان مامانها توی خونه بهتر از معلمها هستند من سی میلیون شهریه میدم ولی خانمم با دخترم کار میکنه
  • آ IR ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   9 0
   شما که از ایران پیام نمی دی پرچمت ایران نیست اگرم ایران هستی مدرسه مجازی ثبت نام کن هزینه ی اندکی می خواد ، خانمتون به فرزندتون درس بدهند بعد فقط امتحاناش را مدرسه ازش بگیره . لازم نیست سی میلیون هزینه کنی
  • IR ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   0 5
   سی میلیون . اگر به راستی متنی که نوشتی اعتقاد داشت سی میلیون نمیدادی. می فرستادی مدارس دولتی عادی
 • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  22 1
  آیا مجلسی داریم که قانون مناسبی وضع نماید ؟
 • محسن IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  27 4
  سلام. متاسفانه رفتار ها و صحبتهای این به اصطلاح کارشناس آدم یاد صحبتهای آقای احمدی نژاد می انداره فقط فرقش اینه که آقای اخمدی نژاد مثل این آقا عکس های سفرهای تفریحی متععد خودشو تو اینستاگرام نمیگزاشت. البته قطعا ایشون داره تلاش میکنه با رویه پوپولیستی وارد سیاست بشه و چند وقت دیگه کاندید مجلس میشه یا تو دولت بعد مقامی میگیره. اگه انقدر وضع پزشکها خوبه لطفا پزشک از خارج وارد کنید مگه نه الان تو صنعت نفت و پتروشیمی انواع کارشناسهای خارجی وجود داره قطعا پزشکهای خارجی مثل فوتبالیست ها راحت میان برای پول. امیدوارم آقای حسینی راجب هزینه های سفرهای خارجی متعدد خودش شفاف سازی کنه
  • IR ۰۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   11 12
   اتفاقا اگه همین حالا پزشک متخصص وارد کنن، خارجی‌ها به خصوص هندیها و پاکستانی‌ها که راحت‌تر از پزشک‌های ایرانی توی اروپا و آمریکا پذیرفته میشن، صف میکشن. چون هیچ کشوری رو پیدا نمیکنن بتونن درآمد سی چهل برابر سرانه اون کشور داشته باشن.
 • مامان سام IR ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۵
  41 24
  این چه حرفیه استرسی که یه پزشک میکشه با معلم مقایسه میکنید من متخصص هستم دو میلیون از دولت میگیرم ۳۰ درصد مالیات میدم کارانه هم که رو هواست یک ساله ندادن بچم به خاطر کشیکای سخت معلول شد با وجود این مشکلات و درمانش که بیمه هیچ هزینه ای نمیده به خدا موندم همسرم هم به خاطر محل کارم وزندگی تو منطقه دور از شهر ازم شاکیه یه لحظه خودتون رو جای ما بزارید اون هایی که درامد بالا دارن اگه پزشک هم نبودن ایندرامد و شاید بالاتر داشتن
  • IR ۰۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
   13 0
   شما اگه دو میلیون درآمد داشته باشید طبق قانون معاف از مالیات هستید. اگه سی درصد مالیات میدید پس مسلما بالای ده میلیون درآمد دارید. درآمد نه حقوق. درآمد شما شامل کارانه هم میشه. ضمنا اگه بعضی همکاران شما کارانه دویست میلیونی نگیرن و بیمه ها رو ورشکسته نکنن مطمئن باشید به اندازه کافی به شما هم میرسه. البته عددهایی که گفتید معلومه با واقعیت فاصله زیادی داره. ضمنا اگه کمبود پزشک نبود شما مجبور نبودید کشیک سخت و طولانی بدید. وقتی کشور ما کمتر از سوریه جنگ زده دکتر داره، این وضعیت هم پیش میاد.
 • بی نام24 IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  2 7
  من میگم انتخاب حرفه پزشکی به خاطر پولدار شدن و رفاه غیر عادی نباید باشه وگرنه پزشک به مریض به چشم سیب زمینی در حال برداشت نگاه میکنه
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  19 7
  بنده پزشک جراح تمام وقت هستم.میانگین حقوق+کارانه من حدود ۲۰ میلیونه.۳۴ برابر رو از کجا آوردید؟تا کی با دروغ مردم رو به جون هم میندازین؟ اگه شک دارین چرا نمیاین تحقیق کنید از بیمارستان ها؟هیچ جراحی در بیمارستانی که من کار میکنم از این درامد های افسانه ای ۱۰۰ میلیونی نمیگیره.تمومش کنید بزارید به مردم خدمت کنیم.
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  7 5
  نمیدونم بعضیا چرا فکر میکنن پزشکا تو کشور های پیشرفته درامد کمی دارن در حالی که با یه سرچ ساده میشه فهمید تو ۹۹ درصد کشور های پیشرفته پزشکا بالاترین حقوق رو دریافت میکنن.یک جراح در آمریکا بیش از ۴۰۰ هزار دلار و یک پزشک عمومی بیش از ۲۰۰ هزار دلار درامد داره در حالی که یک معلم ۴۰ هزار دلار میگیره.نمیدونم خودشونو زدن به خواب یا واقعا خوابن
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  0 6
  متاسفانه این بی عدالتی بین خود پزشکان هم وجود داره، همه پزشکان درآمد بالا ندارند.
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  4 0
  خوب مشخص است ۲۴ هزار معلم می گیرند حق التدریس و نهضتی هم جذب اموزش و پرورش می شند در حالی که وزارت بهداشت سهمیه ۳ تا ۴ هزاری را ثابت نگه داشته . بحث معلم که میشه همه موافقند که کمبود است ولی وقتی بحث پزشکی که میشه مخالفت میکنند که تخصص و اهمیت و...
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  10 0
  در مورد وضعیت پزشکی همه کم و بیش می دانیم چه خبره ولی کاش این جناب دکتر حسینی بفرمایند چطوری هیات هلمی دانشگاه تهران شدند؟ آیا ارتباطی بین عضویت ایشان با باغ کتاب و قالیباف و ... هست؟
 • شهروند ایرانی IR ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
  26 6
  گفتید حقوق پزشکان بالاتر از معلمان است آیا معلم شبها با اضطراب به صبح میرساند بخاطر حال بیمار خود یا معلمان شب کاری تا صبح دارند آیاپزشکان اندازه معلمان مرخصی دارند پس هرگز این دوقشر با هم مقایسه نشود