باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد معتقدم کشورمان نیازمند تیمارستان‌های بیشتری است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران گفت می‌خواهم مردم کلمه «بیماران روانی» را در خاطر داشته باشند. این افراد (کسانی که تیراندازی می‌کنند) از بیماری روانی رنج می‌برند و کسی درباره آن حرفی نمی‌زند.

وی در ادامه افزود: «معتقدم که ما نیازمند ایجاد موسساتی ویژه (برای بیماران روانی) هستیم. ما نیازمند بازگشایی بیمارستان‌هایی برای بیماران روانی هستیم و نمی‌توانیم به این افراد اجازه دهیم که در خیابان‌ها حضور داشته باشند. ما در آمریکا به تیمارستان‌های بیشتری نیاز داریم!

روز ۱۲ مرداد ماه بود که در پی تیراندازی کور یک فرد مسلح در شهر «اِل‌پاسو» واقع در ایالت تگزاس (آمریکا)، بیست نفر جان خود را از دست داده و بیست‌وچهار تن دیگر نیز زخمی شدند. در همان روز نیز یک تیراندازی مرگبار دیگر این بار در شهر «دیتون» ایالت اوهایو روی داد که در این حادثه ۱۰ نفر، از جمله فرد مهاجم، کشته و ۱۶ نفر دیگر هم در جریان این تیراندازی زخمی شدند.

پس از این تیراندازی‌ها و افزایش انتقادها از دونالد ترامپ به دلیل اظهارات نژادپرستانه‌اش، وی مدعی شد بیماران روانی عامل این تیراندازی‌ها بودند. این در حالی بود که «جو بایدن» نامزد پیشرو انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها، دونالد ترامپ را به هیزم ریختن در آتش سفیدبرترپنداری متهم کرد به گفته او، این امر، عامل چندین تیراندازی جمعی در ایالات متحده شده است.

دولت‌های آمریکا همواره تیراندازی‌های مرگباری که توسط آمریکایی‌های سفیدپوست انجام می‌شود را به مساله بیماران روانی نسبت می‌دهند و تمایلی به تروریستی خواندن این حوادث ندارند. این درحالیست که، اغلب حوادثی که عوامل آن به سیاه پوستان یا دیگر اقلیت‌های دینی مرتبط است را بلافاصله تروریستی اعلام می‌کنند.

64231
کد خبر 1290222

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =