موفقیت طرح کاهش ۲۵ درصدی آسیب های اجتماعی در بنگاههای تولیدی لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: طرح " کاج" با هدف کاهش ۲۵ درصد آسیب‎های اجتماعی بنگاه‎های تولیدی استان در حال اجرا و تاکنون اجرای آن موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی آشتاب در جلسه پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی افزود: این برنامه پنج ساله از سال ۹۵ آغاز شده و با هدف کاهش آسیب های از جمله اعتیاد و مصرف مشروبات الکلی در محیط های کارگری در دست اجرا است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری در کاهش آسیب های اجتماعی بنگاه ها و واحدهای تولیدی اظهار داشت: یکی از اصلی ترین حلقه های زنجیره آسیب اعتیاد می باشد .

وی تصریح کرد: جامعه کارگری سالم متضمن افزایش تولید و ثروت در جامعه می شود که باید به نحوی برنامه ریزی شود که با کاهش آسیب ها در محیط کاری، خسارتی به کیفیت تولید و درآمد بنگاه وارد نشود

واحدهای اقتصادی با نیروی کار بیش از ۵۰ نفر پایش شده اند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به رصد مستمر محیط های کارگری استان در سال های اخیر گفت: واحدهای اقتصادی با نیروی کار بیش از ۵۰ نفر پایش شده اند  و در خصوص آسیب بنگاهها به اطمینان خاطر قطعی دست یافته و برنامه ریزی کرده ایم.

آشتاب بیان کرد: هرگونه اقدام در واحدهای تولیدی برای کاهش آسیب باید علمی، کارشناسی و خیرخواهانه باشد و از برخوردهای قهری و اخراج پرهیز شود که مهمترین عمل در این زمینه، اقدامات پیشگیرانه و آموزشی است.

وی افزود: نتایج تحقیقات نشان می دهد هر کارگاه تولیدی که یک دلار برای اجرای برنامه های اجتماعی هزینه کرده ۵ تا ۱۶ دلار افزایش درآمد داشته است.

وی ادامه داد: همچنین هر حادثه منجر به فوت که به واسطه اعتیاد یا سهل انگاری در محیط کاری رخ دهد بیش از یک میلیارد تومان هزینه به دنبال دارد که با توجه به آسیب های  روحی و روانی ناشی از حوادث باید تلاش کنیم ناهنجاری های اجتماعی در محیط های کارگری به حداقل کاهش یابد

ارزیابی بیش از چهار نفر در سامانه طرح کاج

مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز گفت: کل کارگران ثبت شده در سامانه طرح کاج پنج هزار و ۸۰۹ نفر و تعداد افراد ارزیابی شده چهار هزار و ۹۶۴ نفر هستند.

حمیدرضا درویش پور با اشاره به صدور کارت سبک زندگی سالم برای چهار هزار و ۹۶۲ کارگر واحدهای تولیدی استان افزود: ۲۵۱ کارگاه آموزشی برای چهار هزار و ۱۸۹ نفر برگزار شده است.

۴۶

کد خبر 1290374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =