درمان و تهیه دارو از مشکلات عمده مددجویان سازمان بهزیستی است

مدیرکل بهزیستی استان لرستان گفت: بحث درمان و تهیه دارو از مشکلات عمده مددجویان سازمان بهزیستی است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، فاطمه زهرا توکلی در جلسه ای که با حضور مسئولین موسسه دست‌های مهربان و جمعی از خیرین برگزار شد،گفت : معمولاً بهزیستی به عنوان یک سازمان حمایتی همچون سایر نهادهای حمایتی در جامعه شناخته شده است.
وی بابیان اینکه تفاوت ما با سایر سازمان‌های حمایتی، طیف وسیعی از مخاطبان است، بیان داشت: گستردگی مسئولیت در حوزه بهزیستی، مشکلات خاص خود را دارد.مدیرکل بهزیستی لرستان خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی از قبل تولد تا بعد از مرگ مداخلات دارد.
بحث درمان و تهیه دارو یکی از مشکلات عمده مددجویان سازمان است
وی همچنین اظهار داشت: بحث درمان و تهیه دارو یکی از مشکلات عمده مددجویان این سازمان است می باشد که نیازمند نگاه جدی خیرین به این مقوله می باشد.
مدیرکل بهزیستی لرستان تصریح کرد: شرایط جامعه به گونه ایجادشده که آمار معلولان در لرستان بالاست و سطح شیوع معلولیت در لرستان عدد بالایی در کشور دارد.
توکلی با اشاره به اینکه باید پاسخگوی نیازهای جامعه وسیعی باشیم، اظهار داشت: در این زمینه بیش از هرزمانی به اهمیت حوزه مشارکت‌ها واقف هستیم و نیازمند مشارکت خیرین هستیم. وی خاطرنشان کرد: تلاش کرده‌ایم که یک انجمن خیرین در کنار خود داشته باشیم.
مدیرکل بهزیستی لرستان بیان داشت: تلاش‌هایی که در سازمان بهزیستی انجام می‌دهیم وظیفه ماست اما کسی که خودانگیخته همانند خیرین وارد کار می‌شود، قابل‌ستایش است.
خیرین در بحث‌های نرم‌افزاری وجود جدی نداشته‌اند
توکلی افزود: خیرین در بحث‌های نرم‌افزاری وجود جدی نداشته‌اند که در این زمینه به همکاری بیشتری نیاز داریم.
وی گفت: عملکرد خیرین برای ما حائز اهمیت است و علاوه بر کمک‌های نقدی، مشارکت فکری و ارائه ایده‌ها، می‌تواند به ما به‌عنوان یک مجرای قانونی کمک‌های شایانی کند که پیگیر آن‌ها شویم.
مدیرکل بهزیستی لرستان همچنین بابیان تعدد وظایف سازمان بهزیستی افزود: اداره کل بهزیستی دارای 5 معاونت است که هرکدام در بخش‌های مختلفی همانند وام اشتغال، مسکن، درمان، آموزش، مهد کودک، اعتیاد و... فعالیت می‌کنند.
توکلی اظهار داشت: اگر تعداد معتادین متجاهر  و یا بیمار روانی در سطح شهر بسیار اندک است علتش نگهداری 300 معتاد متجاهر در مرکز ماده 16 خرم آباد و مراکز بیماران اعصاب و روان می باشد.
کمک خیرین به سیل زدگان
لازم به ذکر است که به مناسبت دهه امامت و ولایت ۵۰۰ سبد غذایی به مددجویان و ۱۰۰ بسته لباس و لوازم التحریر برای شروع سال تحصیلی جدید به مددجویان سیل زده از طرف این خیرین اهدا شد.
46
کد خبر 1290089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =