رونمایی از تجهیزات جدید نظامی در ناوگان نیروی دریایی ارتش

ایسنا نوشت: مراسم الحاق یک فروند ناو اطلاعاتی بهرگان، زیردریایی کلاس غدیر، یک فروند یدک‌کش اروند و یک فروند بالگرد AB212 به ناوگان نیروی دریایی ارتش توسط جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش برگزار شد.

امیر دریادار تورج حسنی مقدم در مراسم مراسم الحاق یک فروند ناو اطلاعاتی بهرگان، زیر دریایی کلاس غدیر، یک فروند یدک‌کش اروند و یک فروند بالگرد AB212 به ناوگان نیروی دریایی ارتش، گفت: نیروی دریایی توانسته در اجرای تدابیر مقام معظم رهبری در جهت قدرت سازی در منطقه به یکی از بازوهای نیروهای مسلح تبدیل شود.

وی ادامه داد: تلاش‌ها برای رسیدن به هدف‌های دفاعی همچنان ادامه دارد و ما از تمام قدرت خود برای آبادانی بندر جاسک و نیروی دریایی که در این خطه و سواحل مستقر است استفاده می‌کنیم. باید بدانیم تمام امنیت و آسایشی که داریم را مدیون شهدا هستیم و تمام این‌ها حول محور ولایت می‌چرخد.

امیر دریادار حسنی مقدم عنوان کرد: این الحاقیه که در راستای فرامین مقام معظم رهبری و در جهت ساختاربندی منطقه صورت گرفت، آمایش سرزمینی جدیدی را به وجود می‌آورد و از سمت‌وسوی تهدیدات و به لحاظ الزامات دفاعی بسیار مؤثر است. راهبردی که امام راحل برای ما مشخص کردند مقاومت و حضور در صحنه است و این‌ها باعث پیروزی ما در 8 سال دفاع مقدس شد.  

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش بیان کرد: امروز نیز راهبردی که رهبر انقلاب برای ما ترسیم کرده، مقاومت فعالانه همراه با مؤلفه‌های بازدارندگی فعال است.

فرهنگ مقاومت شکست "حصر پاوه" راه پیروزی ملت‌های اسلامی است

سردار سلیمانی هم، در مراسم سالروز شکست حصر پاوه که امروز (شنبه) در پاوه برگزار شد، از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان پیروزی جهان اسلام یاد کرد و گفت: انقلاب اسلامی بارقه امید را بین ملت‌های مسلمان جهان برای خارج شون از یوغ و سلطه حکومت‌های وابسته که قرنهای متمادی مانع پیشرفت مسلمان شده بودند، ایجاد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب نیز ملت ایران به دنبال جنگ نبودند بلکه قصد داشتد به خلاءهای موجود بعد از زمان پهلوی در کشور سر و سامان بدهند و یک جامعه انقلابی را بسازند، تاکید کرد:  در این شرایط دشمنان جنگ را به ما تحمیل کردند و با راهبرد نفوذ، با استفاده از سیاست‌های خصمانه و با هزینه کم تلاش کردند از توان کشورهای مسلمان برای ضربه زدن به خودشان استفاده کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه برخی حکام خودفروخته کشورهای اسلامی نیز به کمک دشمن آمدند، افزود: نتیجه این شرایط جنگ تحمیلی و رویدادهایی مانند حصر پاوه بود که امسال چهلمین سال شکست حصر پاوه را گرامی می‌داریم. شکست حصر پاوه باید از زوایای مختلف در کانون توجه قرار بگیرد، حادثه پاوه محدود به جغرافیای پاوه نیست، بلکه رویدادی بزرگ به وسعت جهان اسلام بود.

وی با بیان اینکه پرونده این افتخارات در تاریخ جهان اسلام هرگز بسته نخواهد شد، یادآوری کرد: امروز از سرزمین‌های اشغالی کرانه باختری گرفته تا لبنان، سوریه، یمن و شمال آفریقا جهبه مقاومت افتخارات بزرگی را کسب کرده و کارنامه درخشانی دارد. دنیای استکبار هم در برابر  این جبهبه مقاومت و پیروزی‌های آن راهی جز پذیرش ندارد.

سلیمانی از اقتدار کنونی ایران اسلامی در جنبه‌های مختلف هم یاد کرد و ادامه داد: امروز اقتدار ایران در عرصه‌های دفاعی و امنیتی مثال زدنی است و در سایر بخش‌های علمی و فناوری نیز دارای جایگاه بسیار خوبی هستیم. در بعد اقتصادی نیز علی رغم تحریم‌های دشمنان و اینکه به دنبال راه انداختن جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ایران هستند، اما با استفاده از توانمندی‌های داخل کشور در برابر این هجمه و تحریم ها ایستاده‌ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ابراز امیدواری کرد، ملت ایران همچنان با تاسی از این فرهنگ مقاومت پیروزی‌های بزرگتری را رقم بزند و به الگو دادن به ملت‌های مسلمان دیگر برای خارج کردن آنها از زیر یوغ حکومت‌های وابسته کمک کنند.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1290387

برچسب‌ها