افزایش ۶۰ درصدی کمک‌های مردمی در اردبیل

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل از افزایش ۶۰ درصدی کمک‌های مردمی در عید سعید قربان به مددجویان کمیته امداد استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حسین دشتی با اشاره به اینکه خیران اردبیلی بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به تأمین گوشت قربانی برای دستگیری از خانوار تحت حمایت در عید سعید قربان کمک کرده‌اند، گفت: به یاری خیران و نیکوکاران در عید سعید قربان، گوشت قربانی در بین تمامی ۳۸ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل توزیع شد.

کمک یک میلیاردی خیرین به تامین گوشت قربانی نیازمندان

وی با بیان اینکه کمک‌های مردمی در عید سعید قربان سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است، گفت: همواره شاهد افزایش چشمگیر حمایت‌های مردم نیکوکار استان اردبیل هستیم که این امر وظیفه امدادگران را در قبال فقرا بیشتر می‌کند.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خیران با مراجعه به ۶۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان به تأمین گوشت قربانی خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل کمک کرده‌اند، بیان کرد: مراکز نیکوکاری نقش مضاعفی را در رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر بر عهده دارند که حسن اعتماد عمومی به این مراکز موجب شده است تا خدمات به صورت کیفی‌تر و با سرعت بیشتری در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

دشتی با بیان اینکه ۱۴ «قربانگاه غدیر» برای تأمین گوشت مورد نیاز مددجویان در عید سعید قربان در نظر گرفته شده بود، گفت: تنها در قربانگاه غدیر شهرستان اردبیل ۵۰ راس دام کوچک و بزرگ به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان قربانی شد که در تمامی شهرستان‌های تابعه استان نیز با یاری خیران و نیکوکاران این امر خداپسندانه صورت گرفته بود.

برپایی ۲۰۰ پایگاه برای دریافت کمک‌های مردمی استان اردبیل

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ پایگاه هم برای دریافت کمک‌های مردمی در عید سعید قربان تدارک شده بود، بیان کرد: از یکایک خیران و نیکوکاران که کمیته امداد استان اردبیل را با حضور پر شور در پایگاه‌های دریافت گوشت قربانی و نذورات مردمی یاری کردند، قدردانی می‌کنیم.

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه کمیته امداد به منظور ترویج فرهنگ احسان و انفاق در جامعه می‌کوشد با کمک‌های خیران گام‌های موثرتری را برای ارتقای همبستگی اجتماعی بردارد، افزود: اهدای گوشت قربانی به خانوار بی‌بضاعت، از جمله برنامه‌های مهم کمیته امداد برای ترویج و تقویت فرهنگ احسان و نیکوکاری در جامعه است که این طرح، هر ساله در عید سعید قربان اجرا می‌شود.

دشتی با اشاره به اینکه کمک‌های مردمی در همان روز عید سعید قربان در اختیار محرومان و نیازمندان استان اردبیل قرار گرفته است، گفت: موظف هستیم کمک‌های مردمی را بر اساس نیت خیر نیکوکاران، در اسرع وقت به دست مستمندان و خانوار محروم استان اردبیل برسانیم.

46

کد خبر 1290420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =