افزایش ۷۰ درصدی کشت گوجه فرنگی در پارس آباد

حسن نظیفی با اشاره به اینکه این محصول نسبت به سال گذشته افزایش ۷۰ درصدی داشته است، عنوان کرد: قسمتی از محصولات به‌دست آمده به‌صورت خوراکی در داخل استان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد گفت: پیش‎بینی می‎شود ۱۲۸ هزار تن محصول گوجه‎فرنگی از اراضی شهرستان پارس آباد برداشت شود.

حسن نظیفی اظهار کرد:در سال زراعی جاری ۳ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان پارس آباد به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته بود که پیش‌بینی می‌شود ۱۲۸ هزار تن از این محصول برداشت شود.

وی گفت: میانگین عملکرد گوجه فرنگی ۳۵ تن در هکتار است که کشاورزان این منظقه با روش‌های آبیاری نوین این مقدار را افزایش داده‌اند.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد ادامه داد: کشاورزان عزیز این منطقه مزارع خود را به سیستم آبیاری نوین مجهز کرده‌اند که اجرای سیستم آبیاری نوین هم باعث افزایش تولید و هم باعث استفاده بهینه از منابع آبی می‌شود.

فعالیت ۴ کارخانه رب در شهرستان پارس آباد

نظیفی با اشاره به اینکه این محصول نسبت به سال گذشته افزایش ۷۰ درصدی داشته است، عنوان کرد: قسمتی از محصولات به‌دست آمده به‌صورت خوراکی در داخل استان مورد استفاده قرار می‌گیرد و قسمتی هم جهت تبدیل به رب نیاز صنایع تبدیلی منطقه را برطرف می‌کند.

علی علایی فرماندار شهرستان پارس آباد نیز اظهار داشت: در حال حاضر چهار کارخانه رب در شهرستان پارس آباد فعال هستند که این چهار کارخانه جوابگوی نیازهای شهرستان پارس آباد نیستند.

وی افزود: از سرمایه‌گذاران عزیز جهت ایجاد و احداث کارخانه‌های مختلف فرآوری و صنایع تبدیلی دعوت می‌کنیم که این امر باعث رونق تولید در شهرستان پارس آباد خواهد بود.

46
 

کد خبر 1290439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =