برنامه‌های جدید «فِراری» برای افزایش فروش

شرکت خودروسازی فراری که به ساختن خودروهای سوپر اسپورت معروف است به دنبال همکاری با سایر شرکت های خودروسازی و ساخت خودروهای جاده ای است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از رویترز، جان الکان رئیس شرکت خودروسازی فراری در مراسم رونمایی از خودروهای کلاسیک که در مکانی تفریحی در ساحل اقیانوس آرام برگزار شده بود گفت:" فراری به دنبال ساخت خودروهای جاده ای و راحت تر است اما نمی خواهد در حجم انبوه به فروش خودروها بپردازد و عملکرد رقیب خود یعنی پورشه را دنبال کند."

وی همچنین افزود:" گروه فیات کرایسلر (که وی رئیس آن است) آماده ادغام و همکاری با سایر شرکت‌های خودروسازی است ولی کماکان استقلال خود را خفظ خواهد کرد."

 همان طور که قرار بود با شرکت خودروسازی فرانسوی رنو همکاری کند اما با دخالت دولت فرانسه در امور این دو کمپانی خودروسازی، الکان از پیشنهادش منصرف شد.

گروه فیات کرایسلر شرکت هلدینگ خودروسازی ایتالیایی و چندملیتی است، که پس از خریداری ۱۰۰٪ درصد از سهام گروه کرایسلر توسط شرکت فیات، در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴ در شهر آمستردام، هلند تأسیس شد.

رئیس سابق گروه فیات کرایسلر نیز ماه گذشته پیام مشابهی به شرکت خودروسازی رنو و سایر شرکت های خودروسازی فرستاد.

شهرت خودروهای فراری به خاطر ظاهر درخشان و عملکرد بالای آن ها است و از سال ۱۹۶۰ که این کمپانی اقدام به ساخت خودروهای چهار سرنشین کرد فروش آن ها بالاتر رفت و در این مسیر این کمپانی به دنبال ساخت خودروهای چهار سرنشینی است که در سفرهای جاده ای از آنها استفاده شود.

الکان افزود: فراری در ماه نوامبر آینده از خودرو جدیدش رونمایی خواهد کرد.

وی در صحبت های گذشته اش به این موضوع اشاره کرده بود که تا سال ۲۰۲۲ به احتمال زیاد ۴۰ درصد فروش این کمپانی به خاطر نسل جدید خودروهای ۴ سرنشین خواهد بود. درصد فروش این نوع از خودروهای این شرکت در حال حاضر ۳۲ است.

فراری قصد دارد درآمد خود را تا سال ۲۰۲۲ به ۵.۵۴ میلیارد دلار برساند. براساس آخرین گزارش ها درآمد این شرکت در حال حاضر ۳.۴ میلیارد دلار است.

رئیس این کمپانی خودروسازی در سخنرانی خود افزود: فراری نمی خواهد راه رقیب خود را پیش بگیرد و با ترکیب خودروهای پورشه با شرکت خودروسازی فولکس واگن به فروش انبوه ۲۵۰.۰۰۰ خودرو دست یابد.

۲۲6۲۲۷

کد خبر 1290657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =