خاطرات خواندنی کمال تبریزی از اشغال سفارت آمریکا/دانشجویان و گروگان‌ها تخته‌نرد بازی می‌کردند و کتاب شریعتی می‌خواندند

کمال تبریزی در بیان خاطرات خود از اشغال سفارت آمریکا گفت: دانشجویان به دنبال اشغال سفارت نبودند چون امکاناتی در اختیار نداشتند و تصور این بود که یکی دو ساعت بیشتر آنجا حضور ندارند و موضوع تمام می شود اما یک دفعه ماجرا تبدیل به یک گروگانگیری شد.

به گزارش خبرآنلاین، کمال تبریزی کارگردان سینما که در ماجرای اشغال سفارت آمریکا در ۱۳ آبان ۵۸ حضور داشته در گفت وگویی با خبرآنلاین به بیان خاطرات آن روزها پرداخت و گفت: از صحنه‌های جالبی که به یاد دارم این بود که همه گروگان ها یک میزبان داشتند یعنی یک دانشجو وظیفه نگهبانی از یک یا چند گروگان را برعهده داشت به طوریکه برای گروگان‌های خانم نگهبان خانم و برای مردها یک میزبان مرد در نظر گرفته شده بود.

>>>>در همین رابطه بیشتر بخوانید؛

کمال تبریزی: ضرغامی مخالف اشغال سفارت آمریکا بود و حضور نداشت

وی گفت: فضا هم به شکلی بود که گروگان ها در فضای اتاق آزاد بودند و اینگونه نبود که گروگان‌ها دست بسته باشند بلکه با دانشجوها تخته نرد بازی می کردند، کتاب‌های دکتر شریعتی را می‌خواندند، مثلا یکی از دانشجویان را به خاطر دارم که برای یکی ازگروگان‌ها کتاب دکترشریعتی را می خواند و تحلیل می کرد. حتی با هم نقاشی می کشیدند و غذا می خوردند و در واقع گروگان ها و دانشجویان کاملا با هم رفاقت و همنشینی داشتند. این گونه نبود که فضای گروگان و گروگانگیری واقعی باشد اگرچه انعکاس بیرونی آن تحت عنوان گروگانگیری بود اما در درون و در واقع با یکدیگر همزیستی مسالمت آمیز داشتند.

تبریزی در بخش دیگری از این گفتگو گفت: دانشجویان به دنبال اشغال سفارت نبودند چون امکاناتی در اختیار نداشتند و تصور این بود که یکی دو ساعت بیشتر آنجا حضور ندارند و موضوع تمام می شود اما یک دفعه ماجرا تبدیل به یک گروگانگیری شد.

۲۷۲۱۹

کد خبر 1291051

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فرید IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
  19 3
  اگر جاسوس بودن پس فضای رفاقتی چی بود؟؟؟اگر رفاقت داشتید پس شیطان بزرگ چه صیغه ای بود؟؟؟
 • محمد IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
  29 1
  آقای تبریزی! خاطرات اردوی تابستانی تعریف می کنی. مومن همین تندروی ها و ندانم کاری ها کشور را به اینجا کشانده است ، شما از تخته نرد صحبت میکنی؟!!!