۰ نفر
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
ظریف با نخست‌وزیر سوئد دیدار کرد

وزیر امور خارجه عصر امروز با استفان لوون نخست وزیر سوئد دیدار کرد.

به گزارش خبرآنلاین، محمد جواد ظریف با نخست وزیر سوئد دیدار و در مورد موضوعات بین المللی دیدار و گفت وگو کرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در ادامه دیدارهای خود با مقامات سوئدی، امروز با آندریاس نورلن رئیس پارلمان این کشور دیدار و در خصوص موضوعات مختلف همکاری های دوجانبه بویژه همکاری‌ها و سفرهای پارلمانی بین ایران و سوئد و همچنین برجام و آخرین تحولات منطقه ای و بینالمللی گفت و گو کرد.

وزیر امور خارجه پیش از این دیدار هم در موسسه بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم (سیپری / SIPRI} به ایراد سخنرانی در خصوص مهمترین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت و به سوالات حاضران پاسخ گفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان دیروز - سه شنبه -  هم با مارگوت والستروم وزیر امور خارجه سوئد دیدار و در خصوص موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله برجام، ضرورت تسریع در اجرای سازوکار اینستکس، امنیت منطقه خلیج فارس، یمن و افغانستان گفت و گو  و تبادل نظر کرد.

دیدار و گفت و گو با کارل بیلت نخست وزیر اسبق سوئد و از شخصیت‌های تاثیرگذار در  اروپا  و همچنین دیدار با خانم آن لینده وزیر تجارت سوئد و مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور از دیگر برنامه های ظریف در جریان سفر به استکهلم بود.

وی در ادامه تور دیپلماتیک خود به نروژ خواهد رفت و روز جمعه هم برای دیدار و گفت و گو با امانوئل مکرون رئیس جمهوری و لودریان وزیر خارجه فرانسه دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

310311

کد خبر 1291894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =