فراخوان دومین  جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار در  کردستان اعلام شد

حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی، دومین جشنواره استانی تئاتر ماه را تحت عنوان وتار در اسفند ماه سال جاری برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، امین مرادی اظهار داشت: به منظور تلاش در راستای شناسایی و جذب هنرمندان جوان، جریان سازی در حوزه نمایش در استان بر اساس ارزش های اسلامی، انقلابی و فرهنگی، تبادل فکر و اندیشه در میان فعالان تئاتر استان کردستان، معرفی و برجسته سازی چهره های برتر تئاتر استان کردستان، فراهم کردن زمینه برای عرضه توانمندی هنرمندان تئاتر کردستان در سطح ملی و بین المللی و تأمین نیاز فرهنگی جامعه مخاطب دومین جشنواره استانی تئاتر "ماه وتار"۱۵الی ۱۷ اسفند ماه در بیجار برگزار می شود.

وی با اشاره به امکان  مشارکت تمامی هنرمندان کردستانی در این جشنواره افزود: جشنواره استانی تئاتر ماه(وتار)در یک بخش به صورت رقابتی برگزار می شود و تمامی هنرمندان ساکن استان و یا کردستانی های مقیم در سایر نقاط کشور می توانند در این جشنواره حضور داشته باشند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان خاطرنشان کرد: موضوع آثار ارسالی به جشنواره آزاد است اما آثاری که مرتبط با مضامین فرهنگ بومی و محلی، تاریخ و ادبیات و همچنین آیین و رسوم کردستان، خانواده، دفاع مقدس و ایثار و شهادت باشد در اولویت پذیرش قراردارند.

مرادی بیان کرد: یکی دیگر از اولویت های جشنواره پرداختن به موضوع شعار سال (رونق تولید) است و آثاری با این مضامین در اولویت انتخاب خواهند بود.

وی در خصوص مقررات جشنواره نیز گفت :متونی که توسط نویسندگان بومی و استانی نگاشته شده باشند در اولویت پذیرش می باشند و متونی که در جشنواره های پیشین به اجرا درآمده اند توسط همان گروه اجرایی در این جشنواره پذیرش نخواهند شد همچنین هر گروه پس از پذیرش در بخش مسابقه موظف به اجرای عمومی در شهرستان محل اقامت خود می باشد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تأکید نمود :جشنواره به شکل رقابتی بوده و در رشته های مختلف نفرات برتر توسط هیئت داوران معرفی خواهند شد، به تمامی گروه های شرکت کننده کمک هزینه پرداخت خواهد شد، آثار برگزیده به جشنواره سراسری سوره ماه معرفی خواهند شد و یک اثر برای اجرای عمومی در تهران برگزیده خواهد شد.

مرادی با اشاره به اینکه علاقه مندان تا ۱۷ آبان ماه  فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند، در خصوص نحوه ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره گفت: ارسال ۳ نسخه از متن نمایش در محیط     word  به همراه مجوز نویسنده، ارسال رزومه کارگردان به صورت کامل همراه با مستندات مورد نیاز، تکمیل فرم شرکت در جشنواره و ارسال آن به دبیرخانه و همچنین ارسال عکس پرسنلی کارگردان و نویسنده.

وی در خصوص گاه شمار جشنواره بیان کرد: نتایج مرحله باز خوانی متون ارسال شده ۲۷ مرداد اعلام می گردد و پذیرفته شدگان این مرحله حدود سه ماه فرصت دارند تا در مرحله بازبینی متون که ۲۳ الی ۲۶ بهمن ماه خواهد بود در قالب نمایشی آثار خود را در معرض  داوری هیات انتخاب قرار دهند .

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ادامه داد: نتایج بازبینی های صورت گرفته اول اسفند ماه اعلام و مرحله نهایی با حضور منتخبن هیات بازبین ۱۵ الی ۱۷ اسفند ماه ۹۸ در بیجار برگزار می گردد .

مرادی از علاقه مندان خواست آثار خود را به نشانی  سنندج- خیابان شهید تعریف –پایین تر از بیمارستان شهید قاضی -حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان و کدپستی ۶۶۱۷۶۱۵۶۵۱ ارسال نمایند .

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۰۸۷۳۳۲۴۳۶۲۴ تماس حاصل نمایند و یا به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه کنند.

۴۶

کد خبر 1292039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =