۰ نفر
۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
عملکرد قابل نقد شبکه افلاک در جشنواره تولیدات مراکز استان

صداوسیمای مرکز لرستان در جشنواره تولیدات مراکز استانها علی رغم کسب جوایزی در در حوزه های خبر، اما در بخش بسیار مهم سیما نتوانست توفیقی کسب نماید.

در بیست دومین جشنواره تولیدات مراکز استانهای صدا و سیما به میزبانی شهر بجنورد، مرکز لرستان در بخش های خبر و موسیقی و رادیو حائز رتبه برتر شد.

کسب رتبه تنها در سه بخش
شبکه افلاک و صداو سیمای مرکز لرستان علیرغم همه پتانسیل ها و امکانات موجود در این جشنواره تنها در سه بخش خاص توانست حائز جایز شود ودر مقایسه با سالهای گذشته عملکرد کاملا قابل نقدو ضعیفی را به نمایش گذاشت .

متاسفانه شبکه عریض و طویل افلاک لرستان در این جشنواره و در بخش بسیار مهم سیما (تلویزیون) که به قولی می توان مهمترین بخش و ویترین این مرکزاست نتوانست حتی یک مقام هم کسب کند و پس از ۳۰سال در بین مراکز برتر در بخش سیما و بسیاری از بخش های تخصصی مقام در خور شان لرستان را به دست آورد و تنها مرکز لرستان در بخش های خبر و موسیقی و رادیو حائز رتبه برتر شد.

این در حالیست بسیاری از استانهای همجوار ما علیرغم همه مشکلات سخت و نرم افزاری توانستند گوی سبقت را از ما ربوده و در این جشنواره خوش درخشیدند.

تلاش‌ها و عناوین کسب شده توسط  خبرنگاران لرستانی
البته منکر تلاش ها و عناوین کسب شده توسط  خبرنگاران لرستانی در در بخش های خبر و موسیقی و رادیونیستیم ولی با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه لرستان در این حوزه عملکرد شبکه افلاک و صداوسیمای مرکز لرستان در جشنواره تولیدات مراکز استانهای صدا و سیما  قابل نقدونامطلوب است .

در استان جوان و پر استعداد لرستان هم عوامل مهمی همچون ضعف در برنامه سازی در حوز ه های اجتماعی ،فرهنگی ،هنری ،ورزشی ، کودک و نوجوان و برنامه های کلیشه ی و عدم استعداد یابی و حذف استعداد های هنری  و فرهنگی با تحصیلات آکادمیک در لرستان از عوامل مهم عدم موفقیت صداوسیمای لرستان درجشنواره تولیدات مراکز استانهای صدا و سیما وریزش مخاطب در استان بوده و امیدواریم شیروی مدیر کل جدید صداوسیمای لرستان با توجه به شور جوانی و کارنامه قابل قبول در استانهای همجوار با خانه تکانی در بخش های تخصصی و حذف نیروهای ناکار آمد وحذف برخی خبرنگاران عاریتی که از میکروفن صداوسیمای مرکز لرستان  برای منافع شخصی  و اداری خودسوء استفاده کرده و صاحب چه منصب هاو جایگاههای نشدندصداوسیمای لرستان را به جایگاه واقعی خود سوق دهد .

تاکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها
ما به عنوان بازتاب دهنده نظریات مردم، امید آن داریم که مرکز صدا و سیمای استان میعادگاه همه ی  هنرمندان و همه ی اهل ذوق و علم باشد محصولات هنری آنان را مثل همیشه به دور از تعصبات و وابستگی های نامعقول منطقه ای عرضه کند بدیهی است که مسئولان مدبر هم با تدبیر خود در تعامل همه ی سلایق، همت خواهند کرد و در گرمی  بازار آن رسانه ی محترم خواهند کوشید.

صدا و سیما به عنوان دانشگاه و مرکز آگاهی رسانی به مردم تلقی می شود لرستان با وجود تمام ظرفیت ها و منابع خدادادی اولین استان بیکار کشور است که از صدا و سیما انتظار می رود نقاط ضعف و راهکارهای مقابله با مشکلات را بیان کند.

* خبرنگار ورزشی استان لرستان

کد خبر 1292453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =