بهره برداری از پروژه های آبخیزداری رومشکان با حضور معاون سیاسی استانداری

با حضور محمود ثمینی، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، درمنان، فرماندار شهرستان رومشکان و دیگر مسئولین شهرستان، طرح های آبخیزداری و آبخوانداری صندوق توسعه ملی شهرستان رومشکان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، در این راستا، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: این طرح ها شامل ۲۱۳ هزار متر مکعب عملیات خاکی، ۸۰ هکتار عملیات آبخوانداری و ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب عملیات خشکه چین می باشد که  به منظور کنترل رواناب های ورودی به شهر رومشکان و روستاهای تابعه، جلوگیری از فرسایش خاک و تغذیه سفره های زیرزمینی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به اجرا در آمده است. 

شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه این عملیات، میزان سیلاب های ورودی به دشت رومشکان را تا ۶۰ درصد کاهش می دهد خاطرنشان کرد: به ازای اجرای هر هکتار عملیات آبخیزداری در این منطقه، ۹ تن در هکتار در سال، از حجم فرسایش خاک در این حوزه کاسته می شود.

ضرورت تغذیه سفره های زیرزمینی

وی نقش دشت رومشکان و حوزه های آبخیز اطراف آن را در تغذیه سفره های زیرزمینی بسیار مهم برشمرد و افزود: مطالعات آبخوانداری و پخش سیلاب در این حوزه به اتمام رسیده است.

نجفی در پایان تصریح کرد: در سال ۹۸ از محل  اعتبارات صندوق توسعه ملی و  اعتبارات استانی، طرح های مختلف آبخوانداری و پخش سیلاب به اجرا درخواهد آمد.

46

کد خبر 1293236

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =