تبلیغات تاکسی‌های اینترنتی در قم ممنوع است

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم با اعلام اینکه تبلیغات تاکسی‌های اینترنتی در قم ممنوع است، گفت: نمی‌توانیم امنیت در تاکسی‌های اینترنتی را برای خانواده‌ها ضمانت کنیم و توصیه ما به خانواده‌ها استفاده از تاکسی‌های ویژه تاکسیرانی در سفرهای درون‌شهری است.

به گزارش خبرآنلاین از شهرداری قم، مرتضی عزتی، علت عدم امنیت در تاکسی‌های اینترنتی را استفاده از ماشین‌های شخصی دانست و افزود: رعایت امنیت در جابه جایی مسافران در سطح شهر، وظیفه ذاتی تاکسی‌رانی است وبه علت نوع پذیرش تاکسی‌های اینترنتی، اطلاعات دقیقی از پیشینه رانندگان تاکسی‌های اینترنتی وجود نداشته در حالیکه رانندگان تاکسی‌های زیر نظر تاکسیرانی مورد تأیید مراجع قانونی بوده و تمام پیشینه آن‌ها ثبت و مشخص است.

عزتی با استناد به ماده ۲۰۷ قوانین راهنمایی و رانندگی، گفت: حمل‌ و نقل عمومی با ماشین‌های شخصی ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود و غیرقانونی است.

وی حفظ امنیت جامعه را مقوله‌ای غیرقابل‌اغماض خواند و خاطرنشان کرد: باید با متخلفان در سطح شهر برخورد قانونی شود، زیرا حفظ امنیت مسافران در اولویت سازمان‌های امنیتی و انتظامی شهر بوده و نمی‌توانیم نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم ادامه داد: متأسفانه شاهد تبلیغات اسنپ و ماکسیم به‌صورت گسترده در سطح  شهر هستیم و با اینکه تبلیغات تاکسی‌های اینترنتی طبق ماده ۲۰۳ راهنمایی و رانندگی ممنوع است اما شاهد نقض قانون هستیم.

عزتی سهم تاکسی‌های اینترنتی را در حمل‌ و نقل عمومی را ناچیز دانست و تأکید کرد: البته باید به این نکته نیز توجه کنیم که اقبال عمومی بر استفاده از حمل‌ و نقل عمومی بوده و سهم تاکسی‌های اینترنتی در سفرهای درون‌شهری ناچیز است.

۴۷۴۷

کد خبر 1293263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =