۰ نفر
۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
 قیمت مسکن مردادماه ۳ درصد کاهش یافت

فارس نوشت: تعداد کل مبایعات ثبت شده در شهر تهران در مرداد ماه ۳ هزار و ۳۶۸ مبایعه نامه بوده که نسبت به شش سال گذشته کمترین تعداد معاملات بوده است اما متوسط قیمت نسبت به پارسال ۷۷ درصد رشد و نسبت به ماه قبل ۳ درصد کاهش نشان می دهد.

اگر چه تعداد معاملات مسکن در مرداد ماه امسال در ۶ سال اخیر کمترین تعداد معاملات مسکن را به خود اختصاص داده است اما متوسط قیمت مسکن در این ماه هر متر مربع ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان معامله شده است که اگر چه نسبت به ماه قبل ۳ درصد کاهش داشته اما نسبت به پارسال ۷۷ درصد رشد نشان می دهد.

دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز در گزارش خود آورده است که در مردادماه سال جاری ۳ هزار و ۳۶۸ مبایعه‌نامه با میانگین قیمتی هر مترمربع ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان معامله شده که نسبت به ماه قبل ۳۱.۳ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۷۴.۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 آمار خرید و فروش واحدهای مسکونی را همراه با تعداد و قیمت آن در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ارایه کرد.

بر اساس آمار ارایه شده، در مردادماه سال جاری، تعداد کل مبایعات ثبت شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، ۳ هزار و ۳۶۸ مبایعه نامه بوده است که گفته می شود نسبت به ۶ سال گذشته کمترین تعداد معاملات به ثبت رسیده است. همچنین، بر اساس آمار، در مردادماه سال گذشته ۱۳ هزار و ۱۲۰ فقره معامله مسکن ثبت شد که رشد منفی ۷۴.۳ را نسبت به ماه مشابه سال گذشته شاهد هستیم.

میانگین متوسط قیمت یک متر مربع آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار بوده، افزایش ۷۷.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

آمار مردادماه سالجاری از معاملات مسکن در شهر تهران، حاکی است که بیشترین تعداد مبایعه‌نامه در منطقه ۵، با ۳۶۷ مبایعه‌نامه و کمترین آن در منطقه ۲۲ با ۲۴ مبایعه‌نامه به ثبت رسیده است.

همچنین، بیشترین قیمت یک متر مربع مسکونی در شهر تهران در منطقه یک با ۲۹ میلیون و ۲۱۲ هزار تومان و کمترین قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در پایتخت با هفت میلیون و ۲۱۱ هزار تومان در منطقه ۱۲ به ثبت رسیده است.  

گزارش تجمعیی وضعیت بازار مسکن در چهار ماه نخست سال ۹۸ حاکی است که تعداد مبایعات، ارزش مبایعات و پروانه‌های ساختمانی صادره در چهار ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۵۴.۹، ۱۲.۵ و ۲۱ درصد کاهش یافته است اما متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی آپارتمانی که در چهار ماهه سال ۹۷، ۶ میلیون و ۴۹۵ هزار تومان و در چهارماه سال جاری، ۱۲ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان معامله شده که در این مورد شاهد افزایش ۹۸.۲ درصدی هستیم.

۲۲۶۲۲۶

کد خبر 1293453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =